У Варшаві, на місці будівництва нового бассейну, виявили поселення, якому 3 тис. років. У ньому проживали представники лужицької археологічної культури.
Розкопки замовила місцева влада після того як у землі почали знаходити фрагменти кераміки. Археологи розповіли, що очікували знайти лише невелику сезонну стоянку, а натрапили на територію розміром майже пів гектара, інформує The First News.
"Це селище розташовувалось недалеко від невеликого водотоку, нині регульованого, але в минулому струмок протікав на кілька десятків метрів ближче до нинішнього району досліджень. Сліди старого русла річки і високий рівень ґрунтових вод були зафіксовані у вигляді чітких геологічних слідів", - зазначили дослідники.
Під час розкопок знайшли близько 1,5 тис. артефактів - переважно фрагментів кераміки. Найцікавішим називають банку, схожу на дуршлаг. Її могли використовувати для виготовлення сиру. Також виявили безліч слідів вогнищ і господарських ям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У давньому похованні дитини знайшли кераміку і прикраси
Лужицька культура - археологічна культура епохи бронзи і раннього залізного віку. Представники проживали на теренах сучасної Східної Німеччини, Чехії, Польщі і на північному заході України. В основі господарства було землеробство.
В листопаді 2019 року археологи виявили гарно збережений меч бронзового віку неподалік міста Ріхнова у північно-східній Чехії. Йому близько 3 тис. років. Руків'я не збереглося, але лезо мало декоративну гравіровку та все ще гостре вістря. Музейники датували артефакт 1,2 тис. до н.е. Переконані, що належав представникам лужицької аграрної культури.
Коментарі