Американські сенатори 10 вересня 1941-го звинуватили голівудського актора Чарлі Чапліна в спробі втягнення у Другу світову війну США.
"Чаплін тикає у глядачів "комуністичним пальцем", - писала нью-йоркська газета Daily News про англійсько-американського коміка Чарлі Чапліна (1889-1977). Він інколи показував свої симпатій до СРСР, вживав у промовах слово "Товариші". У США вважали комуністом, завели кримінальну справу на 1,9 тис. сторінок. Почалася кампанія з вимогою виставити актора з країни.
Під час зйомок фільму "Великий диктатор" попереджали, що фільм матиме неприємності з цензурою. Після нападу Німеччини на СРСР тиск "зверху" припинився, але стали поступати листи від глядачів із погрозами. Чаплін намагався домовитися з лідером профспілок портових вантажників про охорону кінотеатрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чарлі Чаплін для зйомок фільму найняв 2500 волоцюг
Нацистська пропаганда почала називати Чапліна євреєм. Комісія з розслідування антиамериканської діяльності почала розслідування діяльності Чапліна, одним із пунктів розслідування була його національна приналежність.
17 вересня 1952-го Чапліни переїхали до Англії, у США їм анулювали візу. Актор заперечував, що коли-небудь був комуністом, але вирішив не оскаржувати заборону і залишився жити в Швейцарії. Там і помер 1977 року.
Удові американського коміка Чарлі Чапліна 3 березня 1978-го зателефонували й вимагали викуп 600 тис. швейцарських франків за інформацію про місце знаходження труни із тілом. За два дні до того її викрали з могили. Перед смертю актор передбачив таке і наказав дружині викупу грабіжникам не виплачувати.
17 травня швейцарська поліція затримала вимагачів. Безробітний поляк Роман Вардас і болгарин Ганчо Ганев вирішили таким чином розбагатіти.
Коментарі