Степана Бандеру вбив агент КДБ Богдан Сташинський. Зі спеціального пістолета вистрілив в обличчя струменем розчину ціанистого калію. 20 жовтня 1959 року Бандеру поховали на цвинтарі Вальдфрідгоф на 43 полі у Мюнхені, де він жив із сім'єю останні 5 років.
Після тривалого слідства, 19 жовтня 1962 року вбивцю засудили на 8 років важкого ув'язнення. Німецький Верховний Суд у Карлсруе затвердив, що головним обвинуваченим у вбивстві Бандери є радянський уряд у Москві. Замовили вбивство Микита Хрущов та голова КДБ Олександр Шелепін. В інтерв'ю російській газеті "Комсомольская правда" від 6 грудня 2005 року колишній голова КДБ СРСР Володимир Крючков визнав що "убийство Степана Бандеры было одним из последних устранений КГБ насильственными методами нежелательных элементов".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комуністична зараза не буде розповсюджуватись, - націоналісти на марші УПА
17 серпня 2014 року зруйнували пам'ятний хрест на могилі Бандери в Мюнхені. Земля з невідомих причин була перекопана. Акт вандалізму зафіксувала німецька поліція, консул України в Мюнхені та міністр закордонних справ Павло Клімкін.
У січні 2015 року на могильному хресті Степана Бандери написали дату волинської різанини і повісили радянський прапор.
У світі діють 6 музеїв Степана Бандери. Пам'ятники є у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Дрогобичі, Здолбунові, Калуші, Теребовлі, Трускавці, Бережанах, Бучачі, Дублянах, Микитинцях, Самборі, Снятині, Стрию, Бориславі, Заліщиках, Червонограді, Мостиськах, селах Козівка, Вербів, Грабівка та Середній Березів.
Коментарі