Раднарком України 4 березня 1919-го ухвалив рішення про ліквідацію плати за навчання в початковій школі.
6 січня 1919 року "тимчасовим робітничо-селянським урядом України" вперше затверджено назву "Українська Соціалістична Радянська Республіка" - УСРР, пізніше ухвалено першу конституцію. УСРР проголошено 10 березня 1919 року на 3-му Всеукраїнському з'їзді Рад у Харкові.
На початок 1917 року в Україні діяли близько 30 тис. шкіл, у яких працювали 58 тис. освітян. Система управління освіти була майже суцільно зрусифікована. Навчанням було охоплено половину дітей шкільного віку. З різних типів професійних середніх шкіл найпоширенішими були комерційні, мистецькі й духовні. Мовою навчання на українських землях у Російській імперії була лише російська. У Галичині й на Буковині — переважно українська, на Закарпатті — угорська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гербом ЗУНР став золотий лев на синьому полі, гімном – пісня "Вже воскресла Україна"
Катастрофічно не вистачало вчителів у школах. Основний склад учителів був із середньою освітою, рівень фактичної підготовки був низьким. Підвищити його в сільській місцевості, де й працювала більшість учителів, не було можливості.
В Україні у 1920-х діяла загальноосвітня трудова школа двох ступенів: перший – 1-4-й класи (учні віком від 8 до 11 років) і другий — 5-7-й класи (учні віком від 12 до 15 років), Середню освіту учням віком від 16 до 18 років давали професійні школи з трирічним терміном навчання.
13 листопада 1918 року Українська національна Рада проголосила створення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), президентом якої став Євген Петрушевич.
Коментарі