Ексклюзиви
Середа, 09 квітня 2014 14:21

Копіювати архіви СБУ тепер можна безкоштовно

Копіювати архіви СБУ тепер можна безкоштовно
obozrevatel.ua

Історичні матеріали про репресії та визвольний рух в Архіві СБУ відтепер можна копіювати власними засобами і безкоштовно, а час на підготовку відповідей на звернення зменшено. Про це розповів новий директор архіву Ігор Кулик 8 квітня на круглому столі "Практика та перспективи доступу до архівів спецслужб. До 20-річчя ГДА СБУ".

"За основну мету ми ставимо забезпечення максимально широкого доступу і відкритість до документів для всіх заявників. Архів має працювати не на себе, а для громадян. Відтепер надано дозвіл на безперешкодне і безкоштовне копіювання власними засобами ще не оцифрованих архівних документів. Дослідників ми проситимемо залишити нам копії, таким чином швидше поповнюватиметься наша електронна колекція. Нагадаю, з оцифрованими матеріалами можна знайомитися щодня в Інформаційному-довідковому залі Архіву СБУ на вул. Ірининській, 8. Все, що є в системі, ви можете скопіювати на флешку", - повідомив директор архіву.

Переведення архівних документів у "цифру" Ігор Кулик вважає одним із головних завдань.

"Ми маємо створити можливості для жертв репресій та їх родин максимально зручно і просто знайти інформацію про минуле. Наступний пріоритет — сприяти дослідженню білих плям історії, спираючись на максимально широку базу документів, маючи можливість їх порівняти та верифікувати. Тому ми започатковуємо співпрацю із відомим громадським академічним проектом Електронний архів визвольного руху, який реалізовує Центр досліджень визвольного руху спільно з Львівським університетом імені Івана Франка та Національним музеєм-меморіалом "Тюрма на Лонцького". Там уже доступно понад 10 тисяч копій документів, значна частина з яких передані ГДА СБУ у 2010 році", - розповів Ігор Кулик.

Протягом наступних декількох місяців Ігор Кулик пообіцяв приділить значну увагу роботі регіональних архівів СБУ. Також розповів, що зменшено час на підготовку відповідей на звернення громадян.

Зараз ви читаєте новину «Копіювати архіви СБУ тепер можна безкоштовно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 96
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода