Пʼятниця, 06 грудня 2019 12:34

Кочівники вирізали майже все населення Києва

Кочівники вирізали майже все населення Києва
У 1240 році війська Батия захопили Київ. Фото: molbuk.ua

6 грудня 1240 року воїни монгольського хана Батия захопили штурмом Київ.

Монгольські війська стали біля Лядських воріт. Вони розташовувалися на території сучасного Майдана Незалежності. На цьому місці були слабкі оборонні вали. Тут було Козяче болото й джерело. Вони замерзли й монголи змогли по них пройти.

Війська Батия захопили частину валу, де дерев'яні стіни згнили.

Монголи вдерлися до міста Ярослава та вирізали майже всіх жителів. Наступного ранку штурмували місто Володимира. Останнім прихистком оборонців Києва стала Десятинна церква. Монголи підвели спеціальні машини і завалили храм. Його стіни поховали захистників міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Воїн зарізав першого короля Русі-України

У бою загинули майже всі оборонці Києва. Вороги захопили в полон пораненого воєводу Дмитра, але за хоробрість зберегли йому життя. З 50 тис. киян живими залишилися не більше 2 тис. осіб. Місто лежало в руїні.

Митрополит Єфрем освятив Свято-Михайлівський собор у Переяславі 8 листопада 1090-го. Це був один із перших храмів на Русі. Його зруйнували вояки монгольського хана Батия 1239-го. Собор мав розміри 27,6 х 33 м. Згідно з планом був близьким до Софійського собору в Києві. Всередині членувався колонами на 5 частин.

Зараз ви читаєте новину «Кочівники вирізали майже все населення Києва». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода