Англієць, що шукає з металошукачем, нещодавно виявив рідкісний золотий перстень середньовічної доби. Його орієнтовна вартість перевищує £10 тис. Ця знахідка була зроблена під час зустрічі шукачів у Солсбері, Вілтшир.
Знахідка, що датується XIV-XV століттями, уже вразила експертів своєю тонкою майстерністю, повідомляє Daily Mail.
Сталевар із Південного Уельсу Пол Маклафін захоплюється металопошуком лише два роки. Раніше йому не вдавалося знайти нічого цінного. Під час чергового пошуку його прилад видав сильний сигнал. На глибині приблизно 20 сантиметрів він знайшов золотий перстень із тонким гравіюванням.
Перстень діаметром 23 міліметри прикрашено зображенням святого Христофора. На ньому також викарбувано французький напис "Mon cuer auet", що перекладається як "Ти маєш моє серце". Експерти припускають, що власником персня була людина високого статусу, можливо, єпископ чи дворянин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розкопали доісторичні кургани
Артефакт, що пролежав у землі понад 500 років, зберігся в ідеальному стані. Пол заявив, що спочатку сприйняв його за шматок свинцю. Лише після очищення він зрозумів, що перед ним – рідкісний витвір.
"Коли побачив образ святого Христофора на золоті, я не міг повірити очам. Він бездоганний, жодної подряпини. Це справжня знахідка життя", - поділився Пол.
Зараз перстень проходить офіційну реєстрацію як скарб. Пол планує поділити прибуток від продажу з власником землі, де було зроблено відкриття.
"Такі каблучки часто продаються за 5 000-10 000 фунтів стерлінгів, а іноді й більше. Його зв'язок зі святим Христофором демонструє культурну важливість, оскільки артефакт уособлює безпеку та надійність подорожей", - прокоментував редактор журналу Treasure Hunting Джуліан Еван-Харт.
У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам'яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.
Коментарі