Прикмети часу добре видно на старих фотографіях та листівках, вважає знаний києвознавець Михайло Кальницький. Крім того, зміни цих прикмет можна побачити у русі, що він і продемонстрував 21 червня під час презентації своєї нової книги "Київ. Прикмети часу. 1890-ті роки".
Для прикладу дослідник взяв один з найпопулярніших куточків Києва - Софіївську площу і пам'ятник Богдану Хмельницькому.
Почав свою презентацію світлиною, зробленою в 1888 році перед відкриттям монумента:
"1888 рік, коли будувався пам'ятник Богдану Хмельницькому. Його відкрили у липні. Як бачимо на фото, його ще доробляють, площу облаштовують, бо тоді відбувалося святкування 900-річчя Хрещення Русі. Він вже обнесений огорожею. На наступному фото подивіться на площу і мур Софії, який доходить аж до кінця вулиці".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історик своєю книгою заохотив дітей зберігати старий Київ
"А тепер подивимося як мінялося тло пам'ятника Богдану", - запросив Кальницький.
На слайдах майоріли різні види Софіївської площі аж до наших днів, коли внесли останню зміну - добудували мансарди на будинках біля собору св. Софії.
"Бачимо фото 1890-х років. Пам'ятник ще не затягнутий плющем. З одного боку двоповерховий будиночок, а з іншого - триповерхові Прісутствєнніє места. На світлині 1899-го постамент пам'ятника вже закритий повністю, а у будинку ліворуч добудований ще один поверх. Але не минуло й трьох років, коли власник добудував ще один поверх..."
Коментарі