Показали фото Макіївки та її заводів кінця XIX - початку XX ст.
Кам'яне вугілля на території Області Війська Донського почали добувати з середини XIX ст. У 1870-х землевласник Іван Іловайський розробив та механізував 9 шахт. Згодом він та його спадкоємці побудували турболиварний та коксохімічний заводи. Усі вони об'єдналися у Макіївський гірничий район. Тут існувало робітниче селище Дмитрієвськ, складовою частиною якого стало й село Макіївка, пишуть "Хроніки Прекрасної Епохи".
До 1893 року до Катерининської та Донецької залізниць було приєднано гілки Харцизьк – Макіївка й Макіївка –Ханженкове – Кринична. А за 6 років побудували металургійний завод акціонерного товариства "Уніон". Стали до ладу доменна і 2 мартенівські печі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як заселяли Донбас на початку XX століття - добірка фото
У ці роки в селищі жили 7,2 тис. осіб. Медичну допомогу жителям надавав один фельдшер. Згодом завод "Уніон" відкрив лікарню на 5 ліжок та збільшив штат до 5 лікарів, які обслуговували хворих з усіх 18 шахт та 3 заводів. У селі діяли 2 початкові школи - рудникова та заводська, також 2-класна парафіяльна школа. З 1900 року почали працювати 2 приватні гімназії, де хлопці та дівчата навчалися окремо.
Перед Першою світовою війною, 1914 року, в Дмитрієвську та Макіївці жили вже 20 тис. осіб, з яких 10 тис. працювали на шахтах та заводах. Через центр проходили бруковані вулиці, а місто освітлювали 23 електричні ліхтарі, були й розподільчі пункти питної води.
Австралійський фотожурналіст Самюель Едер знайшов фотолабораторію радянських часів у зруйнованій будівлі неподалік знищеного Донецького аеропорту. Едер сподівається, що публікація фотографій допоможе йому повернути покинуті негативи та слайди їхнім власникам.
Коментарі