У США 15 листопада 1903-го американець Кінґ Кемп Жиллетт розпочав масовий випуск станків зі змінним лезом.
На початку XX ст. більшість людей користувалися бритвами старого зразка ‒ це добре заточений ніж. Вони були небезпечні. У віці 40 років під час гоління у Кінґа Кемпа Жиллетта з містечка Фон-дю-Лак з'явилася ідея, як полегшити нудний процес точіння леза бритви. Він придумав бритву, в якій затискається лезо. Його можна викидати, коли воно стало тупим. Американець почав розробляти модель тонкого та одноразового леза на базі Т-подібної бритви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Дивовижні справи твої, Господи!": продемонстрували новий вид зв′язку
1904-го Жиллет відкрив фірму The Gillette Company. Запустив серійний випуск станків і лез. Підприємець пішов на хитрість ‒ станки не лише продавав за собівартістю, а й роздавав. Тоді потрібно було купувати і леза за $5. Вони потребували постійної заміни, що спонукало до постійного придбання цього продукту.
Продаж дешевих станків за рік становив понад 100 тис. штук. А 1915-го кількість сягнула 500 тис. 1917-го уряд США замовив у нього 36 млн лез для солдатів Першої світової війни. В подальшому Жиллет розробив значно дешевшу модель лез за $1. За два роки Жиллетт став мільйонером завдяки підприємницькому таланту. Компанія постійно нарощувала свою популярність і вдосконалювала продукцію.
Американський винахідник Томас Едісон продемонстрував публіці роботу лампи розжарювання 3 грудня 1879-го. Лампа з вугільною ниткою, поміщеною в вакуумну скляну колбу, могла неперервно горіти протягом 4 год.
До кінця життя Едісон мав 1093 патенти в США і ще майже 3 тис. у різних країнах світу. Помер 18 жовтня 1931 року від ускладнень цукрового діабету.
Коментарі