неділя, 14 жовтня 2018 08:20

Інтернат перетворили на військовий ліцей

Інтернат перетворили на військовий ліцей
Львівський військовий ліцей імені Героїв Крут. Фото: Leopolis.news

У Львові відкрили перший в Україні військовий ліцей, якому присвоєно ім'я Героїв Крут 14 жовтня 1992 року. Раніше це був дитячий інтернат.

Постановою Кабінету Міністрів України у Львові на базі Львівської республіканської школи-інтернату створили військовий ліцей. У ньому готували кандидатів для вступу до вищих військових навчальних закладів.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 400-сотенним загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва. Загальні втрати під Крутами з українського боку становили приблизно 70 осіб: 40 студентів, 15 юнкерів і 15 козаків. Усього до полону потрапило 36 старшин, студентів та гімназистів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У студентів була гармата, кулемети і несправні рушниці - 100 років із дня бою під Крутами

Керівництво ліцею має має на меті дати юнакам навички військової справи, але й виховати в них справжніх чоловіків. До вступу приймаються юнаки віком від 14 до 16 років, які бажають стати офіцерами Збройних сил України та інших силових структур. Щороку тут навчається до 450 ліцеїстів, серед яких: до 50 сиріт і напівсиріт, до 80 дітей з неповних сімей, до 60 дітей військовослужбовців.

29 січня 1918 року під станцією Крути стався бій між тритисячною армією більшовиків на чолі з Михайлом Муравйовим та юнкерами 1-ої Київської військової школи ім. Б. Хмельницького, студентськими сотнями й бійцями вільного козацтва – усього близько 1000 осіб.

Зараз ви читаєте новину «Інтернат перетворили на військовий ліцей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути