На території церкви Миколи Чудотворця Набережного у Києві 22 березня 2016-го поховали журналіста Георгія Ґонґадзе.
На церемонії були присутні вдова Мирослава, доньки Соломія та Нана, близькі та колеги журналіста.
"Родина планувала цей похорон давно. Брали дозволи та організовували процес. Тіло Георгія перебувало в морзі понад 15 років. З багатьох об'єктивних та суб'єктивних причин, зокрема через тривале слідство та судовий процес, ми не могли його поховати.
Лише за 2 тижні до похорону нам вдалося зняти з речових доказів череп Георгія, який знайшли після арешту генерала Олексія Пукача в місці, на яке він вказав. Отже, настав момент, коли ми могли тіло поховати разом з головою", - розповіла Мирослава Ґонґадзе.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрали, вбили й закопали: засудили вбивць українського журналіста
Провести в останню путь прийшли низка політиків. Загалом попрощатися прийшли кілька сотень людей.
"Рідні Георгія Ґонґадзе відчувають полегшення від того, що тіло Георгія буде поховане з гідністю, на яку заслуговує кожна людина. З похованням Гії не припиняється його справа. Замовники його вбивства мають бути рано чи пізно засуджені за законом. Утвердження свободи слова й демократії в Україні буде найкращою пам'яттю про Георгія", – сказав товариш родини Євген Глібовицький після поховання.
6 вересня 2000 року Ґонґадзе ввечері вийшов з дому і більше не повернувся. Родичі, колеги та політики почали бити на сполох. А керівництво МВС та СБУ намагались заплутати хід розслідування, через ймовірну причетність до події перших осіб держави Леоніда Кучми, глави Адміністрації президента Володимира Литвина, Міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та керівника СБУ Леоніда Деркача.
Під час виступу у Верховній Раді 28 листопада 2000-го голова Соціалістичної партії Олександр Мороз назвав замовником вбивства журналіста Кучму. У якості доказів увімкнув запис аудіозаписи розмов президента, які зробив майор СБУ Микола Мельниченко. З 15 грудня почались акції протесту "Україна без Кучми", у яких брали участь 24 громадські організації та партії. Політична криза завершилась Помаранчевою революцією 2004 року.
Коментарі