Ексклюзиви
вівторок, 22 листопада 2016 15:30

"Голодомор не зламав" – топ правдивих книжок
7

 

26 листопада весь світ разом з Україною вшановує пам'ять жертв Голодоморів, організованих радянською владою для знищення української нації.

Gazeta.ua підготувала топ-5-книжок, які розкривають трагедію 1932-1933 років. Допоміг Національний музей "Меморіал жертв Голодомору".

1. Джеймс Мейс "Україна: матеріалізація привидів"

 

Американський дослідник Джеймс Мейс вивчав Голодомор 1932-1933 років. Його роботи посмертно впорядкували і видали 2016 року книжкою. До неї увійшли праці дослідника української історії, які опублікували вперше. В книжці є також уривки виступів історика на міжнародних конференціях та статті, де він ґрунтовно аналізує причини невдач у національно-визвольних змаганнях українців на початку ХХ ст.

2. Роберт Конквест "Жнива скорботи: радянська колективізація і Голодомор" (1993)

 

Ця книжка - переконлива спроба відтворити для широкого загалу якомога повнішу картину трагедії 1932-1933-х років. Автор - один із найвідоміших західних дослідників радянської історії Роберт Конквест. Вчений написав працю тоді, коли не тільки в колишньому СРСР, а й багато хто на Заході не визнавали навіть сам факт Голодомору.

3. Володимир Сергійчук "Як нас морили голодом" (2006)

 

Уперше в одному дослідженні мовою документів розповідається про Голодомори 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. Крім того, наводяться документи про спробу комуністичного режиму приховати перед світом правду про голод в Україні. Автор також описує зусилля українців діаспори, які добивалися визнаня цієї трагедії геноцидом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канадець зняв фільм про Голодомор

4. Валентина Борисенко "Свіча пам'яті: усна історія про геноцид українців у 1932-1933 роках" (2007)

 

У книжці на основі матеріалів усної історії розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору-геноциду 1932-1933 років. Усні свідчення неспростовно доводять, що акція геноциду українських селян була чітко спланована більшовицькою владою Кремля.

5. Рафаель Лемкін "Радянський геноцид в Україні" (2009)

 

Ця книжка - стаття-звернення дослідника Рафаеля Лемкіна. 1953 року в Нью-Йорку він прямо назвав злочини сталінського режиму проти української нації геноцидом. Лемкін наголошував, що його вчинили саме до української нації. 20 листопада 2015 року стаття Лемкіна "Радянський геноцид в Україні" внесена в Росії у Федеральний список екстремістських матеріалів.

Дні національної пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років цьогоріч проходитимуть під гаслом "Голодомор не зламав". Пам'ятні заходи будуть присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого.

24 листопада о 12:00 у Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору", що на вул. Лаврській, 3 у Києві, відкриється проект "Незламні". Це - виставка до 83-х роковин Голодомору, на якій представлять 15 історій тих, кого він не зламав.

Зараз ви читаєте новину «"Голодомор не зламав" – топ правдивих книжок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути