У французькому муніципалітеті Ольна археологи виявили давню могилу дитини, яку поховали разом із цуценям. Поховання датували I ст. н.е. - часами правління римських імператорів Августа й Тиберія.
На момент смерті дитині було 12 місяців. Її поклали в дерев'яну труну, від якої залишились лише цвяхи, пише The History Blog.
Довкола труни та на ній самій розмістили близько 20 глиняних посудин. Усередині були їжа та напої. У деяких мініатюрних вазах та скляних бальзамаріях, імовірно, були мазі та ліки. Типовими речами археологи називають мідну фібулу для одягу, іграшку у вигляді залізного обруча 30 см та вигнутого стрижня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили дитяче поховання, якому 8 тис. років
Біля хлопчика поклали цуценя, яке було його домашнім улюбленцем. Це довів ошийник із дзвоником, вкритий 15 бронзовими аплікаціями.
Також у похованні залишили єдиний молочний зуб на палиці. Припускають, що таке підношення зробили старший брат чи сестра померлого.
Поховання назвали вкрай рідкісним для галло-римської епохи та цього регіону, адже дитяча смертність досягала великих масштабів - зазвичай дітей ховали без будь-яких церемоній або просто спалювали.
Нещодавно під час розкопок давнього міста Яффа - тепер район Тель-Авіва в Ізраїлі - археологи виявили останки немовля, яке поховали 3,8 тис. років тому в глечику.
Існують припущення, що так намагалися зберегти маленькі крихкі тіла, захистити їх від навколишнього середовища. Але археолог Ізраїльського управління старожитностей Йоав Арбель не виключає і символічної практики. За його словами, посудина могла символізувати жіночу утробу, а поховання в ній повертало дитину назад до матері-землі.
Коментарі