Під трасою Н-14 "Кропивницький-Миколаїв" знайшли поховання, якому понад 4 тис. років. Вчені вважають, що належить представникам ямної культури. Вона була поширена на теренах України в епоху бронзового віку та названа на честь обряду поховання - у ямах без труни.
Поховання виявили будівельники під час ремонтних робіт. Випадково зачепили 2 стародавні кургана та покликали археологів, яким допомогли розкопати знахідку.
Дослідники виявили вхід до погребальної камери, яку закривали кам'яні статуетки - баби. В усипальниці знайшли рештки двох людей-ямників часів біблійного Мойсея, повідомляє ТСН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кургані знайшли 16 поховань
Люди займалися переважно скотарством.
"Це індоєвропейці. Вони були схожі на нас, можливо, були блондинами з блакитними або сірими очима. Якби ця людина потрапила у теперішній час, ми б її не відрізнили від нас. Хіба що за мовою і манерами поведінки", - зазначив керівник експедиції Микола Тупчієнко.
Поруч із небіжчиками знайшли глечики з невідомим вмістом і стародавні побутові речі.
У селищі Ялта поблизу Маріуполя на Донеччині археологічна експедиція виявила знахідки бронзової доби. Дослідили велику ділянку діаметром 40 м і глибиною 1 м. Дослідники перевірили 8 поховань доби бронзи. Це ямна, бабинська і зрубна культури, та одне раннього залізного віку.
Виявили багато різних виробів із кістки, бронзи та кераміки. Найбільш цінною знахідкою став скелет чорногорівця, похованого у позі вершника. Припускають, що покійний був кіммерійцем.
Коментарі