Вівторок, 23 квітня 2019 23:18

На кургані знайшли 16 поховань

На кургані знайшли 16 поховань
Досліджують курган на Арабатській стрілці. Фото: pik.ua

У селі Щасливцеве на Арабатській стрілці пройдуть археологічні розкопки.

Договір між місцевим виконкомом та Інститутом археології Національної академії наук підписали 22 квітня. Його вартість склала 199 тисяч гривень, повідомляє ПІК.

Археологи досліджуватимуть курган бронзової епохи висотою 0,8 м і діаметром насипу 35 метрів.

На цьому місці дослідники знайшли стародавнє поховання воїна-сармата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли про унікальну посудину, знайдену у майстерні варварів

"Ми відкрили 16 поховань широкого часового періоду - від епохи ранньої бронзи (3 тисячоліття до н.е.) до орієнтовно 15-17 століття н.е. Поховання відносяться до ямної, катакомбної, культурного кола Бабине, зрубної культур, відкриті поховання сармата, пізньосередньовічний кочівників. Найбільш важливим є блок з 7 поховань ямної культури. Знайдені артефакти важливі і для історії самої Арабатської Стрілки. Тепер є підтвердження, що цю територію освоїли ще 5000 років тому. Виглядала вона, звичайно, не так, як зараз - в основному, це були пасовища. І вже в той період їх використовували", - заявив тоді за підсумками розкопок керівник експедиції, скіфолог Юрій Болтрик.

Три пам'ятки археології дослідять науковці перед початком будівництва нової ділянки повітряної лінії електропередачі Західноукраїнська – Богородчани.

Зараз ви читаєте новину «На кургані знайшли 16 поховань». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода