Середа, 13 січня 2016 15:57

"Документів не буває замало"- на Прикарпатті знайшли новий архів Калуського проводу

"Документів не буває замало"- на Прикарпатті знайшли новий архів Калуського проводу

На Прикарпатті знайшли повстанський архів Калуського проводу ОУН.

Львівський історик, Роман Забілий, поділився з нами експертною думкою.

"31 грудня ми отримали новину від мешканців Стрийщини про знахідку документів. Архів був знайдений випадково, при виконанні земельних робіт місцевими жителями. Хочеться висловити вдячність нашим громадянам за такий прояв відповідальності. Команда експертів з реставрації документів прибула оперативно на місце знахідки. Загалом, джерела знаходяться в хорошому стані, однак, зміна середовища дає про себе знати.

Хоча, документи і в задовільному стані, їх ще чекає довгий процес реставрації. А це, як відомо, процес довготривалий і трудоємкий. На щастя, за десять років роботи Фонду дослідження визвльного руху у Львові, наші співробітники вже мають досвід і технології в реставрації подібних знахідок. Незабаром усі охочі як історики, так і громадяни, що мають інтерес до вивчення історії, матимуть змогу використовувати відскановані документи на сайті www.avr.org.ua, а самі документи будуть знаходитися в Центрі дослідження визвольного руху.

Він має хронологічні межі 1948-1949 рр. Територіально охоплює Калущину, Войнилівщину, Жидачівщину, Долинщину, Рожнятівщину, Болехівщину та Вигодщину.

Документів не буває замало, тому нові архівні дані проллють світло на процес колективізації та становлення радянської влади у Західній Україні. В архіві знайдено не лише офіційні документи (звіти, вказівки, постанови та інструкці) , а й звіти районів і надрайонів, які дають зрозуміти, які були взаємини між владою та населнням. Дослідження таких знахідок є дуже важливим, оскільки це допомагає нам займатися локальною, військовою, соціальною історіями та історією повсякдення."

Зараз ви читаєте новину «"Документів не буває замало"- на Прикарпатті знайшли новий архів Калуського проводу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 253
Голосування Хто виграє футбольне Євро-2020/21?
  • 1) Франція
  • 2) Іспанія
  • 3) Німеччина
  • 4) Англія
  • 5) Італія
  • 6) Португалія
  • 7) Бельгія
  • 8) Нідерланди
  • 9) інша збірна
Переглянути