Існує безліч варіантів уповільнити процеси старіння.
Розповімо про досить простий і вкрай ефективний спосіб уповільнити старіння без дороговартісних процедур.
Як уповільнити старіння за допомогою сну
Найголовніше те, що вікові зміни, зокрема процеси старіння, пов'язані з багатьма факторами. Спосіб життя, спадковість, метаболізм, здорове харчування, щоденний догляд за шкірою та волоссям – це все впливає на нашу зовнішність. Але є ще одна важлива умова для гарного самопочуття та прекрасного зовнішнього вигляду – це якісний сон.
Лікарка загальної практики та естетичної медицини Кумкум Мішра пояснює, що здоровий сон може суттєво уповільнити процеси старіння. Тому на думку експертки, для того, щоб мати гарний та молодий вигляд, потрібно прокидатися між п'ятою і сьомою ранку.
Як працюють мозок та організм уві сні
Всі люди мають свої біологічні годинники, однак дорослим віком від 19 до 94 років потрібно спати до восьми годин на добу, пояснює лікарка. Звісно, є й такі, які добре почуваються після 5-6 годин сну, але переважна більшість людей потребує тривалого та якісного відпочинку. Тому експертка не радить брати приклад із цих щасливчиків, оскільки такі випадки – це виключення з правил.
Коли ми спимо, наш мозок проводить таку собі інвентаризацію, перевіряючи та вдосконалюючи роботу внутрішніх органів. Вночі організм активно працює на відновлення сил та енергії. В період відпочинку виробляється гормон росту, який ще називають гормоном молодості. Він контролює оновлення клітин і задіяний у побудові сполучної тканини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сивина не є ознакою старіння: про що свідчить рання поява "сріблястих" локонів
Кумкум Мішра пояснює, що дуже важливо засинати і прокидатися в один і той же час. Це впливає на якість сну та відновлення організму під час відпочинку. Експертка рекомендує прокидатися о 5-7 годині ранку, а лягати спати о 21-23. Такий графік сну найкраще впливатиме на тривалість молодості організму.
Як уникнути проблем зі сном
Ніколи не варто лежати на ліжку просто так, потрібно привчати мозок до того, що ліжко – це місце для сну. В іншому випадку якість сну може в рази погіршитися, він стане занадто поверхневим.
Якщо ви не можете заснути впродовж 15 хвилин, встаньте і знайдіть для себе якесь заняття. Лягати потрібно лише тоді, коли зрозумієте, що дуже хочеться спати. Це необхідно для того, аби мозок сприймав ліжко як місце для якісного сну.
Секрет довголіття криється у генетиці та способі життя. Такої думки американський невролог Говард Такер. Чоловіку 101 рік. Він досі працює повний робочий день та успішно приймає пацієнтів.
Чоловік їсть сезонні овочі та фрукти. Взимку це цитруси, а влітку – диня. Рідко п'є каву. Віддає перевагу різним чаям. Перший прийом їжі у нього - на початку дня.
Коментарі