Уряд СРСР прийняв постанову про заходи боротьби зі злочинністю серед неповнолітніх 7 квітня 1935 року. Вона дозволила притягувати дітей до кримінальної відповідальності.
"Неповнолітніх починаючи з 12-річного віку, викритих у скоєнні крадіжок, у заподіянні насильства, тілесних ушкоджень, каліцтв, у вбивстві або у спробах вбивства, залучати до кримінального суду із застосуванням усіх заходів кримінального покарання", - йшлося у постанові. Серед "усіх заходів" передбачався і розстріл.
Ув'язнення строком не менше 5 років застосовували до осіб, викритих у залученні неповнолітніх до участі у злочинах та спекуляції. Усім республікам СРСР наказали привести кримінальне законодавство у відповідність із документом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 тис. полонених розстріляли і поховали у лісі
Генсек Йосип Сталін казав, що постанова мала на меті більше залякування дорослих організаторів злочинів та попередження хуліганства серед дітей.
Історики зазначали, що серед заарештованих неповнолітніх жодного з них офіційно не засудили до розстрілу. Єдиним відомим розстріляним за постановою став серійний убивця 17-річний Володимир Винничевський. На суді юнак просив помилування, в якому йому відмовили.
Уряд СРСР прийняв постанову про обов'язкове вивчення російської мови у школах союзних республік 13 березня 1938-го. Партія продовжила політику русифікації.
У документі зазначалося, що викладання російської мови у школах поставлено незадовільно. Причиною цього називали шкідничу роботу контрреволюційних троцькістських та буржуазно-націоналістичних елементів, що прагнули підірвати "братню єдність народів СРСР".
Коментарі