Показали, як українці у Володимирі-Волинському 1917 року відзначали православне Водохреще. Світлини зробив штатний військовий фотограф австро-угорської армії. Свято відзначали за григоріанським календарем - 6 січня.
Фотографії зберігаються в альбомах військової пресслужби того часу та оцифровані Австрійською національною бібліотекою. Їх публікує "Історична Правда".
Від серпня 1915-го до кінця 1918 року західна Волинь перебувала під контролем австро-угорської армії. Під час боїв за край відступаючі росіяни евакуювали з Володимира-Волинського всі установи та чимало жителів, зокрема священників. Тому військові мусили знайти та привезти до міста православного священника. Поруч із ним на фото присутній і католицький ксьондз.
На фото видно, що після освячення води люди не пірнали в неї, але пили та умивалися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кияни у крижаних водоймах святкують Водохреще. Пірнув в ополонку і Кличко
19 січня відзначають Водохреще або Богоявлення - одне із найдавніших християнських свят. Цим святом закінчується Різдвяно-новорічний цикл. В Україні Водохреще має свої звичаї і традиції.
Хрещення Господнє починають святкувати напередодні ввечері, 18 січня. У цей вечір люди проводять Водохресний святвечір, який також називають голодним Святвечором. У цей день прийнято постити і готувати останню за часом свят кутю. До слова, це єдиний пісний день, а потім до самого Великого посту можна їсти все.
Існує безліч традицій, обрядів і заборон, пов'язаних із цим днем. Наприклад, що 18 і 19 січня вся вода набуває цілющих властивостей. За віруваннями, вона може зцілювати, заряджати позитивною енергією та позбавляти негативу. Тому на Водохреще заведено святити воду.
Коментарі