Бельгійські неандертальці їли один одного 40 тис. років тому.
Учені зробили відкриття у бельгійській печері, де знайшли спеціально оброблені кістки неандертальців. Неандертальці займалися не лише канібалізмом, але й майстрували знаряддя праці з "побратимів". На знайдених кістках неандертальців з печер Гоєт, що поблизу Намюра в Бельгії, вчені виявили помітні порізи. Повідомляє The Guardian.
Професор Ерве Бошеренс з Унівеситету Тюбенгена говорить: "ці порізи дозволяють заявити, що неандертальці практикували канібалізм. Багато решток коней та оленів, які ми знайшли у печерах Гоєт, також були марковані подібним способом".
Інші докази канібалізму в неандертальців раніше з'явилися в Іспанії та Франції. Чотири кістки з Гоєт дозволяють припустити, що неандертальці також використовували останки померлих як знаряддя праці. Одна стегнова кістка і три гомілкових використані для виготовлення знарядь. У такий спосіб використовували і кістки тварин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полотна Рембрандта повернуть Нідерландам
Неандертальці населяли Європу й західну Азію у 230 000-27 000 роках до н. е. Їх зникнення пов'язане з прибуттям Homo sapiens з Африки, предків людей, які живуть сьогодні. Докази свідчать, що два види людей схрещувалися. До 4% ДНК сучасних європейців та азіатів, як вважають вчені, успадковані від неандертальців.
Як повідомляли раніше, американські та ізраїльські археологи виявили поруч з містом Ашкелон на півдні Ізраїлю кладовище філістимлян. Під час розкопок знайшли численні людські останки і артефакти XI-VIII ст. до н. е.