Понеділок, 09 грудня 2019 08:20

Автобус провели в останній рейс

Автобус провели в останній рейс
Списання "Рутмастерів" почалося в 1982 році. Фото: www.routemaster.org

У Лондоні 9 грудня 2005-го закінчилась експлуатація двоповерхових автобусів. Уздовж всього маршруту стояли юрби людей, які прийшли попрощатися з автобусом. Понад 50 років "Рутмастер" був невід'ємною частиною Лондона.

"Рутмастера" першої серії вводилися в дію з 1959 року для заміни тролейбусів. Автобус мав 64 місця для сидіння і важив лише три чверті тонни. Транспорт набув величезної популярність серед лондонців і гостей. Мав відкриту ззаду платформу, через яку був вхід і вихід з автобуса. Дверей не мав. Квитки продавав кондуктор. Багато кондукторів крім виконання своїх службових обов'язків розважали пасажирів жартами, що створювало доброзичливу атмосферу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пілот пролетів під мостами у Лондоні

Списання "Рутмастера" почалося в 1982 році, з 2003 року вони стали швидко зникати з вулиць Лондона. Списані "Рутмастери" продають всім охочим. Ціна автобуса становить близько двох тисяч фунтів. Багато автобусів повернулись на вулиці Лондона. На двох оглядових туристичних маршрутах на "Рутмастерах" можна їздити за звичайними проїзними квитками.

Британський майор Крістофер Дрейпер на позиченому одномоторному літаку пролетів 3 жовтня 1931 року під двома мостами через річку Темзу у Лондоні. Так протестував проти поганого ставлення влади до ветеранів війни.

Зараз ви читаєте новину «Автобус провели в останній рейс». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода