Студенти факультету історії та філософії Одеського університету ім. Мечникова проводили розкопки на поселенні епохи неоліту Кам'яне-Завалля в Савранському районі Одеської області.
Кам'яне-Завалля належить до поселень культури лінійно-стрічкової кераміки, повідомляє "Думская".
Археологи дослідили частини будинку хліборобів та сміттєві ями. Вчені вважають, що вони належали до більш пізнього поселення. У цих ямах знайшли фрагменти посуду із далеких регіонів. Це встановили по орнаменту і технології виготовлення. Виявили частини посуду культури Дудешть з Румунського Подунав'я, кераміку культур Бюкк і Альфельд зі східної Угорщини та Словаччини, а також черепки групи Шарка з польської Сілезії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали городище часів Ярослава Мудрого
Таку різноманітність імпортного посуду не знаходять навіть в Центральній Європі. Це свідчить, що в поселенні активно торгували посудом.
Археолог Дмитро Кіосакі вважає, що графіт спонукав людей переїжджати на цю територію. Цей матеріал часто використовувався для прикраси посуду.
Археологи розкопали давню церкву у Буську, Львівської області. Вона згадується у місцевих літописах. Засновником вважають першого Буського князя Давида Ігоровича з династії Рюриковичів.
Коментарі