У місті Полонному на Хмельниччині археологи знайшли шматок свинцю з текстом на ньому.
Його виявили під час розкопок у місті. Про це "Укрінформу" розповів керівник Кам'янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції Павло Нечитайло.
"Знайдений у Полонному комплекс попередньо можна віднести до ранньослов'янського часу і датувати VII-VIII ст. нової ери, оскільки кераміці знаходимо аналогії в райковецькій і роменській археологічних культурах. У розкопі також виявлено в незначній кількості ранню кружальну кераміку райковецької культури, яку можна датувати IX ст. Окрім того, в культурному шарі трапились кілька фрагментів посудин ранньоскіфського часу та милоградської культури", - зазначив Нечитайло.
Знахідки дозволяють стверджувати, що Полонне є найдавнішим містом області.
"На території розкопу були виявлені рештки цвинтаря XIV-XV ст. Сліди іншого, наземного вогнища з фрагментами кераміки і кісток тварин, виявили під похованням. Технічний директор експедиції Дмитро Тимчук знайшов там фрагмент зігнутої свинцевої платівки із залишками напису в три рядки, частина якого досить добре читається. Для атрибуції та прочитання напису ми звернулися до завідувача сектором археологічних досліджень Національного заповідника "Софія Київська" Тимура Бобровського", - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Києвом знайшли цвинтар княжої доби
Артефакти з кириличними написами для доби Київської Русі на території України трапляються рідко. Платівка може бути окуттям, хомутом на руків'я предмету або листом. Схожі артефакти знаходили в Новгороді.
Археологічні дослідження проводилися в історичному ареалі Полонного неподалік костелу святої Анни, де планують будівництво готелю.
Біля Жовкви Львівської обл. археологи виявили знахідки епохи енеоліту й ранньозалізної доби. Два давні поселення розташовані в межах будівництва дороги. Дослідники виявили фрагменти ліпного посуду й крем'яні вироби епохи енеоліту. Знайшли монети австрійського періоду.
Коментарі