Етнограф Микола Могилянський на зламі XIX та XX століть зробив серію фотографій побуту селян Чернігівщини. Зокрема, вчений зафіксував ярмарки українців.
Очевидно, вчений зробив підбірку для закріплення навчання в "Антропологічній школі" в Парижі, повідомляє Херсон морехідний.
Добірка фото упорядкована протягом 1897-1908 років. Зберігається у Музеї антропології та етнографії імені Петра Великого ("Кунсткамері") в Санкт-Петербурзі, Росія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили унікальні фото, зроблені українцем у Африці 90 років тому
Могилянський був етнографом, археографом, антропологом, громадським і державним діячем. Народився в Чернігові. Тривалий час працював у Петербурзі в Музеї антропології Академії наук та завідувачем етнографічного відділу Російського музею. Неодноразово виїздив в експедиції для збирання етнографічного матеріалу.
За часів Української Держави з 20 травня 1918 року Могилянський виконував обов'язки товариша державного секретаря. У вересні 1918 року призначений Гетьманом Павлом Скоропадським послом Української Держави у Франції. Не встиг ним стати через прихід до влади Директорії УНР.
У Парижі був редактором журналу "Молода Україна". Викладав в Сорбоні та Празі.
Могилу Миколи Могилянського в Празі нещодавно зруйнували через те, що минув строк оренди.
Описи до світлин публікуються відповідно до приміток фонду вченого в "Кунсткамері" РАН.
Коментарі