У 1947 році Крістіан Діор представив у Парижі свою першу колекцію. Вона стала контрастом ідеології поміркованості та раціонального споживання, актуальною в перші повоєнні роки. Cукні з пишними спідницями, які шили з десятків метрів розкішної тканини, шокували і обурювали громадськість настільки, що у манекенниць, які позували в Dior на Монмартрі, жбурляли гнилі овочі.
Наслідки війни сформували особливий культурно-соціальний фон. Він виражався у суспільстві ідеями екзистенціальної відчуженості, втрати і самотності. Це впливало на популярну літературу (Ремарк, Сартр, Гемінґвей, Камю, Оруелл), образотворче та кіномистецтво (експресіонізм і жанр нуар). Людям було складно звикнути до думки про мирне і забезпечене життя. забути всі жахи пережитого здавалося неможливим, а оптимістичний погляд у майбутнє давався далеко не всім. На цьому тлі образ жінки також був досить похмурим. Світ занурився в темряву, і повернення до звичного життя здавалося неможливим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стилісти розповіли про моду сезону-весна 2019
Голлівудські зірки замовляли розкішні вбрання будинку Dior. З'являлися в них на публіці і робили розкіш і презентабельність об'єктом мрій, а Париж - столицею свята і моди. Однією з перших зірок в Dior переодяглася Марлен Дітріх, яку до закінчення війни неможливо було уявити без чоловічих костюмів. Знімаючись у фільмі Альфреда Хічкока "Страх сцени" в 1950 році, акторка наполягла на тому, щоб всі костюми її персонажа створив Діор.
Кутюр'є запропонував жінкам образ, повністю готовий до використання і копіювання: плаття і сумочка в тон, підібрані взуття та аксесуари, макіяж, зачіска і нарешті - аромат. Всі ці складові були покликані підігріти відчуття свята життя, чистої краси і абсолютної вишуканості. І що важливо - все це на різних соціально-економічних рівнях.
Не зважаючи на те, що роботу Діора за надмірність, повернення до старих принципів дизайну, жорсткі корсети і важкі спідниці намагалися оскаржити безліч колег - від Коко Шанель до Крістобаля Баленсіаги, образ Dior став сенсацією в момент своєї появи.
Коментарі