Вийшла книжка історика Миколи Гороха "Золото - державі! Торгсин у радянській Україні, 1931-1936".
У Торгсинах люди могли обміняти коштовності на зерно та продукти.
"У книжці Микола Горох висвітлює історію організації, що стала владним інструментом викачування в населення цінностей в ім'я форсованої військово-промислової модернізації СРСР. Хоча за своєю природою Торгсин начебто уособлював усе, з чим боролися більшовики - ринкові відносини, легальний обіг іноземної валюти і коштовних металів, спекуляцію, нагромадження капіталу - в гонитві за грошима для індустріалізації сталінська влада без вагань налагодила через торгсинівську мережу продаж їжі за найвищими експортними цінами в обмін на золото, срібло, валюту, інші цінності", - повідомляє Holodomor Research and Education Centre.
1933 року Торгсин зібрав в УСРР 8,5 млн т золота. Українці були змушені продавати сімейні реліквії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запустили сайт зі свідченнями про Голодомор
"Як зазначає Горох, повернення із забуття, осмислення історії Торгсину доповнює картину сталінської політики творення голоду як складової геноциду в Україні, сприятиме ствердженню в сучасному світі розуміння цінності людських гідності і життя", - йдеться в повідомленні.
На порталі Change.org з'явилася петиція про включення терміну Holodomor у найбільші англійські словники, зокрема Merriam-Webster, Oxford та Dictionary.com. Ініціювали її українські організації Канади.
Коментарі