Ексклюзиви
Середа, 25 лютого 2015 12:44

179 років тому Кольт отримав перший патент на автоматичний револьвер

Автор: www.coltautos.com
  Револьвер Кольта
Револьвер Кольта

25 лютого 1836 року Семюел Кольт отримує в США перший патент на 6-зарядний револьвер 45-го калібру. Через 10 днів Кольт відкриває власне виробництво. Модель спочатку називалася "Патерсон" за назвою міста, де знаходилася Кольта, але незабаром отримала назву "Техас" за свою популярність серед жителів цього штату.

Щодо того, хто ж насправді розробив револьвер Кольта, досі немає єдиної версії. За однією з них, сам Семюел Кольт, працюючи в молоді роки юнгою, угледів в роботі механізму для вибирання якірного каната кабестана принцип дії майбутнього револьвера. За іншою - приласнив працю свого помічника Джона Пірсона. І, нарешті, існують відомості, що схему револьвера запропонував в 1830-х роках англієць Чарльз Ширк, взявши за основу барабанну рушницю Коллера та ідеї француза Марієтта. Втім, всі три версії сходяться в одному: Кольт не був талановитим конструктором, він був швидше хорошим комерсантом.

У 1842 році підприємство Кольта збанкрутувало, і він зайнявся розробкою підводних мін, на що навіть отримав від Конгресу 20 тисяч доларів. На початку 1847 року Кольт отримує велике замовлення від капітана рейнджерів Семюеля Уокера, який високо оцінив якість його револьвера, і відновлює виробництво на фабриці Елі Уітнея в штаті Коннектикут. Війна Техасу з Мексикою в 1845-1846 роках забезпечила стійкий збут револьверів серед рейнджерів. Нова модель отримала назву "Армійська модель 1847" або "Уокер пістол."

Зараз ви читаєте новину «179 років тому Кольт отримав перший патент на автоматичний револьвер». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 187
Голосування Яке місце посяде збірна України з футболу у відборі до Кубку світу-2022?
  • 1) перше
  • 2) друге
  • 3) третє
  • 4) четверте
  • 5) п'яте
Переглянути