"Пророцтва Мішеля Нострадамуса" — книжка з такою назвою вийшла у французькому місті Ліоні 1 березня 1555 року. Пророцтва були записані у вигляді катренів — римованих чотиривіршів. А вірші складалися у центурії-століття.
Автор був лікарем, поетом, астрологом і алхіміком. Але до 1559-го його передбаченням ніхто не вірив. Того року відбувся рицарський турнір на честь заміжжя сестри та дочки короля Генріха ІІ. Король вирішив помірятися силою з молодим графом Монтґомері. Спис графа зламався, а Генріхові крізь отвір у шоломі ратищем викололо око. Король прожив 10 днів і в страшних муках помер.
За рік до того Нострадамус передбачив: "Молодий лев поб"є старого, на полі битви, сам на сам, в золотій клітці йому видряпають очі. І він помре страшною смертю". Єпископ, який був свідком двобою, розповів, що Генріх і Монтґомері перед турніром перевдяглися левами. Після цієї історії астролог став знаменитим.
Його пророцтва охоплюють час до 3797-го — разом із неканонічними текстами. Він писав про доленосні зміни в Європі, які мали відбутися за сотні років по його смерті. Досить точно передбачив великі суспільні катаклізми — революції, війни, смерті правителів великих держав. А в листі до короля Генріха ІІ 1558 року Нострадамус передбачив революцію 1792-го у Франції. Він описав це однією короткою і на той час загадковою фразою: "Рік 1792 вважатимуть зламом століть".
Мішель Нострадамус нібито передбачив появу і крах Радянського Союзу. У передмові до четвертого видання "Пророцтв" — "У жовтні місяці станеться велике зрушення, і всім здасться, що Земля змінила свій звичний рух і зникла в темряві. Після цього, навесні, постійні перевороти і зміни влади. Зросте нова Вавілонія, мерзенне створіння, яке породить іще мерзенніший голокост, і триватиме (вона) лише 73 роки і 7 місяців".
Молодий лев поб"є старого, в золотій клітці йому видряпають очі
Згадка про жовтень нібито мала означати Велику жовтневу революцію. Проте юридично прихід до влади більшовиків відбувся 19 січня 1918 року — після розгону Установчих зборів. Від цього дня до путчу ГКЧП 19 серпня 1991-го, який фактично ознаменував крах СРСР, минуло якраз 73 роки та 7 місяців.
Останнє прижиттєве пророцтво Нострадамус виголосив усно. Увечері 1 липня 1566 року його біограф Жак Шавіньї зайшов побажати йому доброї ночі і сказав:
— До завтра, майстре!
— Завтра вранці мене не стане, — відповів той.
Наступного світанку він справді помер. На його мармуровому надгробку вибили напис: "Тут спочивають кістки знаменитого Мішеля Нострадамуса, єдиного з-поміж смертних, хто, завдяки зорям, удостоївся записати майбутні події цього світу своїм божественним пером".
1503, 14 грудня — Мішель Нострадамус народився в сім"ї вихрещених євреїв у французькому місті Сен-Ремі, провінція Прованс
1529 — вступив до університету Монпельє, навчався на лікаря, через п"ять років здобув докторський ступінь
1538 — інквізиція допитала Нострадамуса. Той начебто злословив на адресу статуї Діви Марії
1546 — боровся з чумою у Провансі. За успіхи парламент провінції Екс-ан-Прованс надав лікареві пожиттєву пенсією
1547–1555 — вдруге одружився, перебрався з Екса — там була чума — до Салон-де-Прованс. Надалі практикує медицину, починає писати свої пророцтва. Тоді він був і лікарем, і астрологом
1561 — на вченого напали селяни-католики, звинувативши у прихильності до протестантів. Йому вдалося втекти
1564 — французьке королівське подружжя Карл ІХ та Катерина Медічі приймають Нострадамуса на службу і дають титул радника при дворі. Пробув ним недовго, до смерті 1566-го.
За життя вийшли три видання його "Пророцтв". Кожне щоразу доповнювали новими центуріями. Четверте, посмертне й найповніше, з"явилося 1568 року
Коментарі
14