Ранковий дискомфорт у спині, шиї чи стегнах може бути наслідком неправильної пози для сну.
Поза, в якій ви звикли засинати, здатна суттєво вплинути на стан вашого хребта та м'язів, а сон на животі, наприклад, створює додатковий тиск, що може викликати болі та втому протягом дня.
Як спати, щоб бути бадьорими на ранок та уникнути відчуття дискомфорту, розповіли в Eat This, Not That.
Ідеальна поза
Якщо на ранок ви страждаєте від болю в тілі, спробуйте спати на спині для кращої підтримки хребта. Крім того, використовуйте подушку під головою та шиєю, а також під колінами для додаткового комфорту. Однак врахуйте, що ця поза не підходить людей з апное, хропінням або під час вагітності, через можливе порушення кровообігу.
Трюк, який варто спробувати
Якщо вам не зручно спати на спині, спробуйте положення на боці з подушкою між колінами. Ця порада допомагає тримати стегна, таз та хребет на одній лінії, знижуючи навантаження на ці зони. Подушка також може полегшити біль у спині, шиї, стегнах та допомогти при радикуліті або вагітності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали вік, коли люди сплять найменше
Якщо спите на животі
Якщо спите на животі, підкладіть подушку під живіт, щоб підтримати хребет у правильному положенні. Для цього вам буде достатньо однієї подушки. При цьому ви можете не використовувати подушку під голову, залежно від того, як вам зручніше. Однак, важливо, щоб спина залишалась рівною та не перенапружувалась.
Якщо ви не можете заснути, не намагайтеся змусити себе спати - просто прийміть це. Займіться чимось спокійним, наприклад, почитайте книгу або зробіть записи у щоденнику. Пам'ятайте, що лежати без сну - це нормально. Крім того, лежання зніме напругу та розвантажить розум, що допоможе легше зануритись у сон.
Сонливість під час робочого процесу може суттєво знижувати продуктивність, особливо якщо ваша діяльність вимагає творчого підходу.
Коли розум втомлюється, знижується здатність генерувати нові ідеї та ефективно вирішувати завдання. Повернути працездатність можна завдяки швидкому "творчому сну". Для цього знадобиться не більше 20 хвилин.
Коментарі