вівторок, 22 жовтня 2024 00:30

Як відновити продуктивність на роботі за короткий час: спробуйте метод "творчого сну"

Як відновити продуктивність на роботі за короткий час: спробуйте метод "творчого сну"
Для тих, хто хоче відновити продуктивність за короткий час: допоможе "творчий сон" Фото: pinterest

Сонливість під час робочого процесу може суттєво знижувати продуктивність, особливо якщо ваша діяльність вимагає творчого підходу.

Коли розум втомлюється, знижується здатність генерувати нові ідеї та ефективно вирішувати завдання. Повернути працездатність можна завдяки швидкому "творчому сну". Для цього знадобиться не більше 20 хвилин. Така коротка перерва допоможе освіжити мозок і підвищити вашу продуктивність протягом дня, пише bustle.

В чому суть такого сну

Багато блогерів є фанатами короткого "творчого сну", але ця ідея виникла набагато раніше. Винахіднику Томасу Едісону було достатньо кілька хвилин, щоб відновити свої сили.

Мета такого сну - прокинутися під час перехідного періоду між неспанням і сном. Саме тоді ваше тіло розслабляється, а ваш мозок відчуває так звану "гіпнагогію" або бачення уві сні, і вони часто пов'язані з тим, про що ви думали перед сном.

Що потрібно знати про креативний сон

Дуже короткий творчий сон може підвищити потужність вашого мозку.

У 2021 році під час дослідження Дельфін Одіетт та її колег із Північно-Західного університету, яке пізніше було опубліковано в журналі Science Advances, дослідники виявили, що час між сном і неспанням запалює творчі іскри завдяки такому гіпнагогічному стану.

"Цей стан характеризується посиленим зв'язком ідей, нелогічним мисленням і підвищеною сприйнятливістю до зовнішніх подразників, що може допомогти створити середовище, де творче мислення та вирішення проблем можуть процвітати", - каже Карлі Гасія, сертифікований тренер із питань сну та сертифікований оздоровчий тренер Sleepopolis.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ранковий лайфхак для тих, хто не спав усю ніч: що таке "кавовий сон" і як він працює

Як креативно подрімати

Наступного разу, коли ви відчуєте, що втрачаєте продуктивність, виснажені, знайдіть прохолодне, темне, тихе місце, щоб швидко відпочити. Наприклад, сядьте на диван, до машини, зачиніть двері в офіс. Влаштуйтеся зручніше і дайте м'язам розслабитися.

"Подумайте про цю дрімоту як про швидкий відпочинок для очей, а не про глибокий сон", - каже вона.

Ідеальний сон повинен тривати п'ять хвилин або менше.

"З таким коротким сном у вас не вистачає часу, щоб повністю заснути, тому ви входите в гіпнагогічний стан, який знову є переходом між неспанням і сном. Довший сон, наприклад від 10 до 30 хвилин, також може мати такі переваги, як покращення когнітивних функцій і покращення настрою, але він може не викликати гіпнагогічний стан, якщо це ваша мета", = розповідає вона.

Щоб швидко прокинутися, спробуйте потримати щось у руці, як-от пляшку з водою, щоб вона впала й розбурхала вас, але ви також можете просто поставити будильник на кілька хвилин. Цей трюк найкраще підходить для тих, хто може легко заснути.

Недосипання може завдати великої шкоди організму, якщо воно стане регулярним. У сучасному світі зараз мало хто може похвалитись якісним сном. Через активне соціальне життя, недосип став нормою багатьох.

Через регулярне недосипання можуть формуватися схильність до діабету, онкології, гормональних збоїв та інших негативних процесів

Зараз ви читаєте новину «Як відновити продуктивність на роботі за короткий час: спробуйте метод "творчого сну"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути