Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонила кілька препаратів з діючою речовиною фенспірид.
Під тимчасову заборону потрапили ліки, які призначалися при бронхіальній астмі, обструктивному бронхіті. Також для лікування симптомів органів дихання, пише 24tv.
• АМІСПІРОН ІС, таблетки пролонгованої дії, вкриті плівковою оболонкою, по 0,08 г по 10 таблеток у блістері, по 1 або по 2 блістери у пачці з картону всіх серій. Виробник – ТДВ "ІНТЕРХІМ", Україна
• БРОНХОМАКС, сироп, 10 мг/5 мл по 100 мл у флаконах № 1, по 200 мл у флаконах № 1 всіх серій. Вирнобник – ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", Україна; ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", Україна, Україна.
• БРОНХОМАКС, таблетки, вкриті оболонкою, з модифікованим вивільненням по 80 мг, по 10 таблеток у блістері; по 2 або 3 блістери у коробці з картону всіх серій. Виробником препарату є ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", Україна; ТОВ"ФАРМЕКС ГРУП", Україна.
• ІНСПІРОН, сироп, 2 мг/мл та 4 мг/мл, по 150 мл у флаконах № 1 в пачці всіх серій. Виробником є ПАТ "Галичфарм", Україна, м. Львів.
• ІНСПІРОН, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 80 мг, по 10 таблеток у блістері, 3 блістери в пачці всіх серій. Виробником є ПАТ "Київмедпрепарат", Україна.
• СІНУСПАЛ, сироп, 200 мг/100 мл, по 100 мл у флаконі, по 1 флакону у пачку разом з дозувальною ложкою всіх серій. Виробник – ПАТ "Фармак", Україна.
• ФЕНСПІРИДУ ГІДРОХЛОРИД, порошок (субстанція) у пакетах подвійних з плівки поліетиленової для виробництва нестерильних лікарських форм всіх серій. Виробник –Ерріджіере С.П.А., Італія.
• ФОСІДАЛ, сироп, 2 мг/мл по 150 мл у флаконі; по 1 флакону з мірною ложкою в коробці всіх серій. Виробником ліків є МЕДАНА ФАРМА Акціонерне Товариство, Польща.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборонили популярні ліки від кашлю
В Україні продається цілий ряд препаратів на основі фенспірида гідрохлориду, - речовини, здатної викликати смертельно небезпечні порушення серцевої діяльності, пише uaportal.
дослідження про небезпеку препаратів для життя проводилися у Франції, де вже було заборонено подальше виробництво і вже вилучаються останні запаси зі складів.
Тепер аналогічні заходи було прийнято на території Білорусі і Росії. В Україні було подано відповідний запит до Міністерства охорони здоров'я, але про результати його розгляду поки не інформувалося.
У той же час, фенспірид широко використовувався в Україні та Європі для лікування захворювань дихальних шляхів, він ефективний для розширення легенів і входить до складу десятків різних сиропів і таблеток, що реалізуються за доступними цінами по всьому світу.
Основними препаратами в Україні є "Ереспал" і "Інспірон".
крім серйозних проблем з серцем фенспірид може викликати такі побічні ефекти як сонливість і втому, болі в шлунку і нудоту, проблеми зі шкірою.
В Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування фальшивої серії ліків Фармацитрон Форте. Відповідне рішення прийняла Державна служба лікарських засобів та контролю за наркотиками.
Підставою для заборони стало повідомлення від канадських виробників, про підробку даної серії ліків.
Коментарі