Українські вчені з'ясували, що кожен другий пацієнт в державі відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей. Про це стало відомо із дослідження, проведеного в рамках проекту USAID "(Без)коштовна медицина".
"Головною проблемою є висока вартість препаратів. Половина з пацієнтів скаржиться на підробки та неякісні ліки. 70% усіх опитаних людей, лікуються самі", - йдеться в дослідженні.
Згідно з отриманими результатами, половина пацієнтів вживали лише частину прописаних ліків з фінансових причин, а інша половина позичали гроші на лікування або продавали майно.
"Безкоштовна медицина в Україні – це міф. По факту кожен пацієнт платить двічі – у вигляді податків та під час візиту до лікаря. Тому українцям доводиться відмовлятися від лікування або вживати ліки, консультуючись у знайомих чи в інтернеті", – зазначила Ольга Стефанишина, директор БФ "Пацієнти України" .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ оприлюднило перелік безкоштовних ліків (список)
Також дослідження показало, що українці не довіряють лікарям. Медики лише в половині випадків пропонують пацієнтам дешевші та дорожчі ліки на вибір. Пацієнти щорічно витрачають 3 млрд грн на препарати, без яких можна було б обійтися.
"Медичні послуги в Україні повинні бути якісними й доступними для кожного пацієнта. Ми робимо все можливе, щоб реформа медицини стартувала вже в цьому році. З квітня 2017 року планується впровадження програми компенсації вартості ліків в аптеках. На це уряд виділить 500 млн гривень", – розповіла Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я .
Нагадаємо, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що 1 квітня відбудеться "велика подія у сфері охорони здоров'я українців". Тоді стартує урядова програма "Доступні ліки" для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.
Коментарі