Американські генетики і біологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявили, що ракові клітини можна знищити за допомогою стовбурових клітин.
Вони вияснили, що кілька типів важких онкологічних захворювань супроводжує один симптом – порушення роботи ферменту, який відповідає за противірусну та противопатогенную активність клітин організму. Йдеться про порушення роботи РНК-залежної аденозиндезамінази, пише eurekalert.org.
Терапія організму стволовим клітинам перезавантажила процес ферментації аденозиндезамінази в організмі. Наслідком цього є заморозка і ремісія таких складних форм раку як лейкемія.
Стовбурові клітини можуть допомогти людині навіть на останніх стадіях раку. Вчені відзначають, до списку готових до знищення форм онкології потрапили рак печінки і рак молочної залози.
Генетики кажуть, що редагування геному (сукупність генів) дозволить навчити стовбурові клітини боротися із захворюваннями ще швидше. У теорії це дозволить скоротити курс лікування тяжких хвороб до кілька тижнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну завезли чай, який викликає рак
Інфекція здатна спричинити перетворення здорових клітин у ракові. Такі властивості виявлено у мікоплазми. За словами вчених, цей вид бактерій містить у собі особливу речовину, яка створює ідеальні умови для утворення пухлини. Майже 20% ракових пухлин викликані інфекцією. Серед них мікоплазма.
Коментарі