вівторок, 07 березня 2017 15:09

Унікальна операція: столичні хірурги пересадили чоловікові пів обличчя (18+)
5

Чоловік з Сум обпалив пів обличчя
Фото: Інститут ім.Шалімова
Чоловік з Сум обпалив пів обличчя
Хирурги пересадили клапоть шкіри 20Х30 см
Хірурги пересадили клапоть шкіри 20Х30 см
Хірурги пересадили клапоть шкіри 20Х30 см

Хірурги Національного інституту хірургії та трансплантології ім.Шалімова виконали операцію з пересадки шкіри чоловікові, у якого опік вразив пів обличчя. Площа перенесеної шкіри становила більше як 600 кв.см. Про це розповів хірург, керівник відділу відновлювальної мікрохірургії Сергій Галич. Він має 37 років лікарської практики.

"Пересадили пацієнту шкіру з боку на обличчя. Це такий клапоть 20 на 30 сантиметрів. Такий-собі бутерброд - шкіра, підшкірна клітковина, м'яз, і все це на живлячій судинній ніжці. Це така структура. Цілий бік в нього зняли. Не шкіру тільки, а бік з м'язами, з усім. Тільки кістки залишилися там. Ребра", - розповідає лікар.

Хворому 48 років. З Сумів. У перший день січня потрапив швидкою допомогою до місцевої лікарні з сильним опіком.

"На нього впала плита. Або розпечена якась поверхня. Він сам про це не пам'ятає. Це те, що ми здогадуємось, що могло статися з нашого досвіду роботи з пацієнтами. У нього випалена зіниця, немає вуха. Але найбільш небезпечно - що не було великої ділянки шкіри. Була відкрита глазниця, гайморові пазухи, вражена повністю кістка, частина черепа. Загинули частини обличчя - уся шкіра, клітчатка підшкірна. Як він вижив, я, як лікар не можу сказати", - розповідає хірург інституту Шалімова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні вперше пересадили легені від живого донора

Сумські медики намагалися зробити так звану перфорацію - яка спровокує швидший ріст шкіри. Проте, коли не вдалося - звернулися до колег у Києві.

"В Сумах лікарі два місяці ним займалися, чекали, що трохи виросте, ця ділянка шкіри, але це дуже довго. Може бути ураження, енцефаліт, менінгіт, людина може померти через це. Однак оперувати не наважилися, звернулися до нас і на початку минулого тижня до нас доставили. Ми вже просили консультацій у наших колег - в Інституті нейрохірургії. Там нам дали добро на проведення такої складної операції", - каже Сергій Галич.

Коли хворого доставили в Інститут Шалімова, він міг ходити, з труднощами, але їв. При цьому перебував на грані між життям та смертю. Операція тривала більше 5-ти годин.

"В нього навіть болю аж такого сильного не було, просто неприємні відчуття. Їсти нормально не міг, бо були вражені щелепи. Під час операції ми попросили допомоги колег, щелепно-лицевих хірургів. Вони працювали з нами - забрали кілька зубів, поставили щелепу в таке положення, в якому він може нею рухати і жувати. А тільки тоді перед нами стояло завдання закрити цю велику ділянку шкіри. Зшили під мікроскопом. Було багато ризиків. Передовсім, що вона може не прижитися. Але оскільки вже минуло 9 днів з часу операції, і картина показує, що шкіра приживається нормально, операція пройшла вдало", - розповідає медик.

Лікування проводили коштом медичних установ - частину грошей заплатила Сумська лікарня, частину інститут Шалімова.

"Вже пішло десь 20 тисяч на операцію, це половина процесу лікування. Піде ще стільки. Хворий має приймати ліки. На заході такі операції коштують в десятки тисяч доларів. Приймає антибіотики, купу розчину, який покращить мікроциркуляцію. Це для того, щоб цей клапоть тіла прижився, щоб не було спазмів, була певна в'язкість шкіри. Все тримається з допомогою препаратів. Їх вводять конячими дозами".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кісту підшлункової залози видалили через рот

Шкіру чоловіка взяли з його власного боку - там зараз частина штучної шкіри.

"На боці взяли аж до костей і ребер шкіру. Але там вживили штучну, зашили. Буде мати слід, але це не вплине на його загальний функціональний стан"

Після операції чоловік може їсти і пити, задоволений результатом. Коли шкіра остаточно приживеться хірурги зроблять її розтяжку.

"Зробимо так, щоб уражена половина тіла максимально була подібна до здорової. Не матиме раковини вуха - там зараз трубка і зіниці. Це вже пластична хірургія. Вона не входить в швидку допомогу, тому якщо знайде спонсорів. Захоче - йому зроблять штучний кришталик та вухо. Але насьогодні наше завдання - рятувати життя", - розповідає хірург Сергій Галич.

16 жовтня 2016 року у столичному Інституті серця під керівництвом його директора Бориса Тодурова пересадили механічне серце 30-річній Людмилі Філяренко з Кропивницького. У неї діагностували дилатаційну кардіоміопатію, яка почалася зі звичайної ангіни. Це захворювання серцевого м'яза, від якого у жінки за півроку серце збільшилося в 4 рази.

Зараз ви читаєте новину «Унікальна операція: столичні хірурги пересадили чоловікові пів обличчя (18+)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути