понеділок, 20 березня 2017 12:46

Українські вчені розробили новий метод для лікування зору

Українські вчені розробили новий метод для лікування зору
Українські вчені розробили прогресивний метод лікування кератитів - запалення рогівки ока.

Медицина - одна з небагатьох сфер української науки, яка розвивається в ногу зі світовими тенденціями. Досягнення українських вчених-медиків визнані провідними країнами світу, наші фахівці регулярно представляють результати своїх досліджень і новітні досягнення на найбільш престижних світових конгресах і конференціях.

В Україні незабаром почнуть успішно лікувати кератит - запальне захворювання рогівки ока. Воно проявляється не тільки болями і почервонінням ока, але і супроводжується серйозними ускладненнями, які можуть призводити до погіршення зору, виразки очей, розвитку більма.

Українські вчені розробили прогресивний навіть для світової офтальмології метод лікування кератитів - з використанням кріоконсервованої амніотичної мембрани плаценти. На початку 2017 року МОЗ України дав дозвіл Інституту клітинної терапії та Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені Філатова на спільне проведення клінічних випробувань. Українське відкриття має всі шанси стати частиною рутинної офтальмологічної практики в усьому світі.

Безпосередньо препарати для випробувань будуть виготовлятися біотехнологічною лабораторією недержавного Інституту клітинної терапії. Його фахівці досягли високих результатів в новітніх методах терапії, пов'язаних з кріоконсервуванням - створенні та використанні препаратів пуповинної крові і плаценти. І навіть діляться досвідом із зарубіжними колегами.

В галузі кріоконсервування українські вчені мають величезний досвід. У 1984 році вперше в Європі саме в Україні були заморожені клітини пуповинної крові. Нагадаємо, що повноцінний банк пуповинної крові з'явився лише в 1992 році - його відкрили в США. Тож не дивно, що наші співвітчизники і зараз роблять значні успіхи. Зокрема, міжнародне визнання отримали перший в Україні банк пуповинної крові і біотехнологічна лабораторія, які належать згаданому Інституту клітинної терапії.

Для Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені Філатова Національної академії медичних наук України застосування методів клітинної терапії і тканинної трансплантації не є новим досвідом - тут вже досягли успіхів в цьому напрямку сучасної медицини. А за 80-річну історію інституту тут неодноразово робили відкриття, які визначили розвиток офтальмології в світовому масштабі. Наприклад, розробили метод пересадки рогівки, а в 1963 році вперше в світовій практиці використали лазер для лікування офтальмологічної патології.

Нещодавно Інститут імені Філатова став академічним членом Асоціації кріобанків, дійсним членом якої є і його партнер у новітніх методах лікування - Інститут клітинної терапії.

Зараз ви читаєте новину «Українські вчені розробили новий метод для лікування зору». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути