Нове дослідження показало, що люди, які живуть в більш бідних районах, можуть піддаватися ризику швидкого старіння мозку, передає FaceNews.ua. Експерти визначили чинники, які можуть викликати недоумство.
Вчені зі Школи медицини і суспільної охорони здоров'я Університету Вісконсіна проаналізували дані про здоров'я 601 людини із середнім віком 59 років. 69% з них мали в сімейному анамнезі деменцію. Учасникам робили МРТ головного мозку на початку дослідження, а потім знову кожні три-п'ять років протягом десяти років. Кожні два роки їм також доводилося здавати тести на пам'ять і когнітивні здібності.
На початку дослідження не було зв'язку між обсягом мозку учасників і районами, де вони жили. Однак до кінця експерименту у людей, які жили в бідних районах, було помічено більш швидке старіння мозку і зниження показників при виконанні когнітивних тестів, які використовуються для вимірювання ризику хвороби Альцгеймера.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медики розповіли про спосіб зупинити старіння
"Деякі можливі причини цих змін мозку можуть включати забруднення повітря, відсутність доступу до здорової їжі і медичного обслуговування, а також стресові життєві події", - пояснила Емі Дж. Х. Кінд, автор дослідження.
Хвороба Альцгеймера - це різновид первинних деменцій (недоумства) похилого віку, що характеризується поступовим, практично непомітним початком порушень, розладами пам'яті та вищих кіркових функцій, комплексом невропатологічних симптомів.
Хвороба Альцгеймера - невиліковна хвороба, яка призводить до неможливості психічної діяльності і повного знищення інтелекту. Найчастіше, розвивається у осіб старше 65 років.
Вчені виділяють 2 клінічних типу хвороби Альцгеймера:
з раннім початком (тип 2) - розвивається, як правило, в передстаречому віці і характеризується поступовим прогресуванням порушень пам'яті, інтелектуальної діяльності, вираженими розладами мови, порушенням координації рухів і просторової діяльності;
з пізнім початком (тип 1) - найчастіше, захворювання розвивається в старечому віці і починається з малопомітних порушень пам'яті, зниження інтелектуальних здібностей, провідних в кінцевому підсумку до зниження вищих кіркових функцій.
Коментарі