Проект Vegan City запустив мапу київських закладів із веганською їжею. На карті, крім власне веганських/вегетаріанських кафе, ресторанів та стрітфуд-кафе, розміщені всеїдні заклади, які мають рослинне меню. Всі ці заклади об'єднались у Vegancity family.
- Такі меню розроблялися шеф-кухарем кожного закладу спільно з бренд-кухарем Vegan City. Деякі заклади мали своє рослинне меню, тож ми тільки дегустували їхні страви, уточнювали усі складники та цікавилися умовами приготування, аби запевнитись, що усе відповідае веган-критеріям, – розповідають організатори.
Проект має три функціі: вводити повноцінне веганське меню у тих закладах, де їх нема; дати людям зручну навігацію усіма місцями, де є веганська їжа; і третя функція – благодійність.
- Ми придумали новий формат фандрайзингу за допомогою чат-бота. Спеціально для покоління міленіалів і любителів діджитал-технологій. Збираємо кошти на реалізацію проекту Kinder Gardens – озеленення територій біля дитячих садочків, – пояснює Віка Калинюк, менеджерка проекту Vegan City.
Як фондувати:
1. Замовити страви з VeganCity-меню
2. Сфотографувати чек свого веган-замовлення
3. Надіслати фото в Telegram VeganCity_Bot: t.me/Vegan_City_bot
"На зібрані гроші ми купуємо саджанці та насіння, і разом з ГО "Кедри України" організовуємо акції висадки дерев біля дитячих садочків. Дерева садимо разом із дітьми", – пояснюють у Vegan City.
Чат-бот також бронює столики у деяких ресторанах Vegancity family.
За словами організаторів проекту, у найближчі місяці поповнення на карті плануються кілька разів на тиждень, оскільки дуже багато закладів зараз перебувають на стадії розробки меню або друку поліграфії.
Веганське меню у кожному закладі авторське та відповідає концепції ресторану/кафе.
Людмила Семеха, бренд-шеф ресторанів Gastro Bar N7, Prynada Ukrainian Cafe, HayLoft Ukrainian BBQ та Fiji Lounge Bar:
- Рецепти зібрані мною в різних куточках світу. Додавши до них нових гастрономічних акцентів, я створила збалансоване, різноманітне та, що найважливіше, смачне рослинне меню для всіх гостей мережі Fiji Group Restaurants. Рекомендую скуштувати:
- голубці з кус-кусом у вершково-трюфельному соусі;
- Vegan Том Ям з грибами гливами;
- гарбузовий крем-суп з чілі перцем;
- гречану локшину з овочами та соєвим м'ясом;
- Vegan бургер з картоплею гриль;
- штрудель з вишнями.
Дмитро Борисов, кухар, власник та бренд-шеф однойменної мережі ресторанів:
"Створення вегетаріанських меню і долучення до VeganCity – це цілком логічний, очікуваний крок для нас. По-перше, від самого початку ми хочемо зробити наші ресторани максимально відкритими для різних людей – з різними смаками, життєвою філософією та вподобанням. Тож стати vegan friendly – це ще один крок на цьому шляху.
Веганське меню в Chicken Kyiv – легке, лаконічне, але цікаве. Крім різноманітних салатів – з грибами та чукою, з манго та малиновим соусом – ми пропонуємо і супи, і десерти, і поживні гарячі страви. Дуже раджу спробувати овочеву лазанью з баклажанів та цукіні з шовковим тофу і цвітну капусту-гриль з апельсиновою тахіною. А на десерт обрати тапіоку на кокосовому молоці з малиною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смачний Піст: рецепти веганських страв від шеф-кухарів
В японсько-перуанському ресторані RONIN є і веганські "чаші Будди" з кіноа, едамаме та корінням лотоса. Також можу порадити хрусткі темакі з бататом та бебі-кукурудзою і шовковий тофу з халапеньо та пряним грибним бульйоном. Крім того, від самого початку в RONIN ми готуємо raw-кейки – без цукру, масла, борошна та меду – на основі горіхів, керобу та ягід".
- Основна мета проекту – це поступове розповсюдження рослинного харчування в Україні. Це нелегкий і довготривалий процес, але саме поступове введення веганських та вегетаріанських страв у традиційні заклади сприятиме популяризації такого харчування серед українців. Люди мають спробувати такі страви і впевнитись, що рослинне харчування може бути смачним, поживним та різноманітним, – підсумовує координаторка проекту Оксана Комінко.
На сторінці проекту у , можна також знайти рецепти шеф-кухарів ресторанів Vegancity family.
Інстаграм проекту – це повноцінний арт-об'єкт, що у дуже своєрідній формі поширює ідеї та цінності проекту.
Академія харчування та дієтології США вважає, що належним чином сплановані вегетаріанські, в тому числі веганська, дієти є здоровими, поживними і можуть забезпечити переваги для здоров'я у профілактиці та лікуванні певних захворювань. Ці дієти підходять для людей на всіх етапах життєвого циклу, в тому числі жінкам під час вагітності і лактації, немовлятам, дітям, підліткам, людям похилого віку, а також спортсменам. Рослинні дієти є більш екологічно стійкими, ніж дієти, багаті на продукти тваринного походження, оскільки вони використовують менше природних ресурсів та пов'язані з набагато меншою шкодою довкіллю.
Коментарі