Занадто швидке або надмірно повільне засинання може свідчити не просто про втому або стрес, а про більш серйозні проблеми зі здоров'ям.
Часто такі порушення сну пов'язані з порушенням гормонального балансу, проблемами з серцем, дихальною системою або нервовими розладами. Ігнорування таких симптомів може призвести до загострення хронічних захворювань, тому важливо звернути увагу на якість свого сну та при необхідності звернутися до лікаря.
Не існує встановленої "нормальної" кількості часу, який потрібен організму, щоб заснути. Але все ж таки є деякі загальні орієнтири, пише Huffpost.
"Ідеальна кількість часу, необхідна організму для засинання, справді різниться", - сказала ліцензований клінічний психолог і фахівець із безсоння Крістен Кейсі.
Скільки потрібно часу для засинання
Здоровій людині для засинання потрібно 15-20 хвилин. Однак люди складні, тому в декого можуть бути проблеми, які заважають міцно заснути. Людям із проблемами зі здоров'ям, може знадобитися 30-40 хвилин, кажуть фахівці.
Нейробіолог і психіатр Дейв Рабін зазначив, що корисно витратити півгодини перед сном на те, щоб заспокоїтися.
Що говорить тіло, коли воно швидко засинає
Засинання через кілька хвилин після того, як голова торкається подушки, не обов'язково є причиною для занепокоєння загалом, але в деяких випадках це може бути сигналом того, що щось не так. Фахівці зі сну назвали кілька причин:
Потрібно більше спати
"Занадто швидке засинання може бути ознакою виснаження, перевтоми, вигорання і, як правило, ознакою того, що ми не приділяємо достатньо часу відновленню і відпочинку", - пояснив Рабін.
Він додав, що людина може спати довго, але сон, який вона отримує, є "сміттєвим сном", або сном, який недостатньо глибокий, щоб по-справжньому приносити відновлення.
Кейсі рекомендувала звернутися до лікаря. Вона зазначила, що, якщо в людини перевтома, то лікування може мати такий вигляд: виділити більше часу на сон, скоригувати обсяг навантаження і здати аналізи в лікаря, щоб охопити всі аспекти.
Є психічне захворювання
Інша потенційна причина пов'язана з благополуччям людини. Це може бути побічним ефектом від ліків або викликано психічним станом, таким як депресія.
Як пояснила Кейсі, тут може бути пастка, оскільки і депресія може викликати сонливість, і деякі антидепресанти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три вечірні звички, які допоможуть швидко заснути
Апное уві сні
"Апное уві сні - це хронічний розлад сну, за якого верхні дихальні шляхи повністю або частково перекриті під час сну, що призводить до зниження вмісту кисню в крові та фрагментації сну", - сказала вчена зі сну Тереза Шнорбах.
Якщо у людини апное, вона можете помітити втому протягом дня і когнітивну дисфункцію, зазначила вона. Що стосується лікування, вона порадила регулярний режим сну і відмову від куріння.
Що говорить тіло, коли воно повільно засинає
Цікаво, що деякі з причин ті ж самі.
"Труднощі із засинанням можуть бути симптомом безсоння, хронічного болю або психологічного чи медичного стану", - сказала Кейсі.
Ось кілька додаткових причин, через які це може відбуватися:
Поганий режим сну
"Непостійний час відходу до сну, погані звички сну, робота в нетрадиційні зміни - наприклад, вечірні/нічні або ковзний графік, стрес, депресія, тривожність, незручна поверхня для сну - все це може сприяти надто тривалому засинанню", - сказала Кетрін Ю, медсестра психіатричного відділення психічного здоров'я з Thriveworks.
Вона зазначила, що вживання занадто великої кількості кофеїну або його вживання після 14:00, перегляд екранів за годину до сну, денний сон, протинабрякові засоби та багато їжі або вправ просто перед сном є причинами довгого засинання.
Ви почуваєтеся емоційно або напружено
Рабін зосередився на аспекті психічного здоров'я.
"Практично кожне психічне захворювання починається з труднощів із засинанням. Це не означає, що якщо ви довго засинаєте, то у вас психічне захворювання, але це означає, що організм бореться з чимось, і він нездатний заспокоїтися достатньо, щоб організм міг міцно заснути", - пояснив фахівець.
Шнорбах погодилася, що стрес, занепокоєння та інші емоційні потрясіння можуть викликати безсоння. Вона також згадала жахливу циклічність цього, сказавши, що безсоння може призвести до депресії, а депресія може посилити безсоння.
Порушення сну - серйозна патологія, що часом призводить до незворотних наслідків. Якщо ви довго не можете заснути, вас мучать панічні атаки, часті пробудження серед ночі, сонний параліч - це ознаки внутрішніх неполадок.
Тривога, напруга, емоційне вигоряння, психічні навантаження можуть стати спусковим гачком для негативних змін в організмі. Ось які проблеми можуть виникнути при постійній нестачі сну.
Коментарі