Запасатися влітку вітамінами на цілий рік — хибна стратегія. Так, далеко не всі корисні речовини з фруктів і овочів здатні надовго відкладатися в організмі. До того ж надмірне вживання навіть здорової їжі може негативно позначитися на здоров'ї.
Надовго запастися можна вітаміном А. Він тримається в організмі протягом 3-5 місяців. Цінним джерелом цього елементу є оранжеві й червоні овочі, зокрема морква й помідори. Однак користь їхня максимально розкривається лише за умови правильної подачі. Пише Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.
"Для того, щоб корисні речовини із моркви чи помідорів засвоювались, ці овочі слід їсти із жирами, наприклад, з олією", — розповідає в. о. міністра охорони здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали сік, який треба попередньо заморожувати
До продуктів, які надовго не забезпечують вітамінами, належить виноград. Він є джерелом біологічноактивної сполуки, яка корисна для роботи серця, мозку та судин.
"Надмірне поїдання винограду не забезпечить річний запас цієї сполуки. Резвератрол організмові треба отримувати весь рік, а джерело — червоні і сині фрукти", — зауважує Супрун.
Універсальної норми вживання фруктів і овочів немає. Орієнтуватися необхідно на власні відчуття.
"Для того, щоб зрозуміти, чи ви всього з'їли вдосталь, є формула – відчувайте насичення, але не важкість. Крім того, навіть корисним не можна зловживати - виноград при переїданні викликає здуття, а черешня погано впливає на зубну емаль", — пояснює в. о. міністра охорони здоров'я.
Раніше назвали овочі, які корисніше їсти смаженими. Після температурної обробки їх корисні властивості тільки активізуються.
Коментарі
2