Сьогодні відзначають День серця. Серцево-судинні хвороби - одна з найпоширеніших причин смерті в світі та Україні. Також вони впливають на якість і тривалість життя людей.
За даними ВООЗ, 17,9 мільйона людей померли від хвороб серця та судин у 2016 році. Це близько 30% від усіх смертей у світі. З них 85% трапилися через серцевий напад та інсульт.
"Серцево-судинним хворобам можна запобігти. Тому важливо, щоб кожен із нас пам'ятав, що спосіб життя, регулярні візити до сімейного лікаря та обізнаність про хвороби судин і серця — найважливіший захист від них", - написала у Facebook колишня в. о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні чоловіки живуть менше за жінок на 10 років: назвали причину
80% передчасних інфарктів та інсультів можна попередити за допомогою здорового способу життя, своєчасного звернення до лікаря. Серед факторів, які збільшують ризики появи хвороб серця: надлишкова вага, брак фізичної активності, куріння, алкоголь, неповноцінне харчування, стрес та високий тиск.
Важливо також уміти розпізнавати симптоми хвороб. Знати як діяти. Під час інсульту чи серцевого нападу кожна хвилина важлива. Що швидше людина отримає необхідну допомогу, то більші шанси на швидку реабілітацію та збереження належної якості життя.
Пацієнти з хронічними серцево-судинними хворобами в Україні можуть отримати необхідні ліки безплатно або дешевше за програмою "Доступні ліки". Для цього необхідно отримати електронний рецепт у лікаря.
Коментарі