Взимку застуджена шия є звичним явищем, яке часто люди не лікують. Буцім і саме пройде.
Мало хто знає, що це запалення скелетних м'язів. Воно називається міозит і виникає від перенесених "на ногах" грипа чи ангіни.
Найчастіше міозит вражає людей із сидячою роботою — програмістів, касирів, водіїв і піаністів. У них велике навантаження на окремі групи м'язів.
Про це розповів Федір Лимарчук, столичний ортопед.
"Щоб не переплутати міозит з іншими хворобами, треба добре промацати шию. Якщо виникає різкий біль, то це ця хвороба. Коли ж біль розпливчатий - ускладнення після остеохондрозу. Хронічна форма проявляється появою вузлів у м'язах. Біль з шиї розповзається на груди й спину. Волокна тканин тоншають, м'язи перестануть рухатися. Зміни незворотні", - наголошує лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке текстова шия: симптоми й профілактика
1. Симптоми
Спочатку тягнучий тупий біль у шиї, що віддає в потилицю, між лопатки. Не дає повернути голову й нахилятися. Важко вставати, вмиватися чи одягатися.
2. Діагностика
Для визначення причини болю зробити рентген і аналіз крові. Точнішу картину показує комп'ютерна томографія.
3. Лікування
Допоможуть зігріваючі мазі та протизапальні препарати. Зміцнюють м'язи лікувальною гімнастикою. Для закріплення ефекту призначають масаж і фізіотерапевтичні процедури.
Обвислі живіт та боки можуть добряче підпсувати життя. За допомогою однієї лише корекції харчування прибрати зайвий жир з боків і живота не вийде.
Щоб не сидіти на жорстких дієтах та мучитися в тренажерних залах, варто робити вдома одну вправу. Це вакуум живота, який займе 10 хвилин на день.
Коментарі