Міома не болить, тільки постійно росте. Це доброякісна пухлина на шийці матки у жінок 35–55 років. Може пройти 5 років, перш ніж її помітять на УЗД.
Поступово виникають кров'янисті виділення посеред циклу, особливо в передменопаузний період.
Про перші ознаки небезпеки розповідає Віктор Левицький, столичний гінеколог.
"Жінки не дбають про себе, тільки-но перестають думати про вагітність. Чекають, аби швидше почався клімакс і позбутися менструацій. Через стреси й гормональні стрибки поступово виникає міома. Частіше буває у жінок із великими грудьми й широкими стегнами. У них надлишок гормону естрогену", - пояснює лікар.
Найчастіше провокуючим чинником є гормональний дисбаланс — порушення співвідношення естрогену й прогестерону. Також впливає погіршення кровообігу в стінці матки через нерегулярне статеве життя та відсутність оргазму.
Фактори, які впливають на ріст пухлини:
1. Відсутність пологів і лактації до 30 років
2. Аборти
3. Хронічні запалення матки й придатків
4. Стреси
4. Кісти та кістоми яєчників.
Жінкам із таким діагнозом корисні плавання, біг, танці та йога. Помірні фізичні навантаження позбавляють від застою крові в малому тазу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гінеколог таємно запліднив 17 жінок
Схема лікування залежить від кількості вузлів, їхнього стану й віку жінки. Якщо порожнина матки не деформувалася, вузли до 2,5 см, тоді їх ріст можна стримати гормональними препаратами. Коли більші, видаляють лапароскопічно — через проколи.
Погана інтимна гігієна дівчаток викликає злипання статевих губ. Або наукова назва синехія. При ній статеві губи виглядають, як зрощені. Дитині важко помочитися.
Це найчастіша інтимна проблема, з якою зустрічаються батьки маленьких дівчаток. Буває в кожної третьої.
Коментарі