![Слухати музику перед сном небезпечно – дослідження](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1037/1037146_w_300.jpg?v=0)
Більшість людей слухають музику перед сном для того, аби розслабитися. Але коли вчені дослідили це питання, то виявили, що ця звичка може навпаки зашкодити.
Науковці дослідили взаємозв'язок між прослуховуванням музики й сном. Вони зосередились на вивченні мимовільних музичних образах, так званих "вушних черв'яках", коли мелодія повторюється у свідомості людини знову і знову. Зазвичай це трапляється під час неспання. Але вчені виявили, що це може відбуватися й при спробі заснути.
Люди, які неумисно прокручують мелодію в голові вночі декілька разів на тиждень, у 6 разів частіше страждають від поганої якості сну. Дослідження показало, що деяка інструментальна музика з більшою ймовірністю викликає цей стан і порушує якість сну.
В опитуванні взяли участь 209 людей, які розповіли про якість свого сну, як часто вони слухають музику і як часто вони страждають від "вушних черв'яків" перед сном, прокидаючись посеред ночі й відразу після пробудження зранку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старіти повільніше реально: шість конкретних кроків
В експериментальному дослідженні з 50 учасників дослідницька група спробувала викликати "вушних черв'яків" у людей. Для цього використовували 3 популярні хіти. Для аналізу якості сну учасників використовували полісомнограф, який записує мозкові хвилі, частоту серцевих скорочень, дихання і багато чого іншого.
Цікаво, що дуже багато людей повідомляли, що прокидаються від вушних черв'яків вночі. У таких людей були повільніші коливання під час сну, що є маркером реактивації пам'яті. Збільшення повільних коливань переважало над областю, що відповідає первинній слуховій корі, яка бере участь в обробці вушних черв'яків, коли люди сплять.
Американські дослідники створили портативний пристрій, який стимулює мозкову діяльність і знімає втому у тих, хто тривалий час знаходиться без сну.
Коментарі