![В Україні запровадять реабілітаційну монодопомогу](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1208/1208058_w_300.jpg?v=0)
Уряд України ухвалив рішення щодо впровадження реабілітаційної монопослуги.
Фахівці з реабілітації (фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови та мовлення) зможуть за потреби надавати пацієнтам реабілітаційну допомогу окремо від мультидисциплінарних команд самостійно та у взаємодії з сімейними лікарями. Про це повідомляє пресслужба МОЗу.
Рішення фактично впроваджує значні зміни. Зокрема йдеться про такі:
медустанови зосередяться на складніших випадках і зменшать навантаження на стаціонари;
послуги надаватимуть в амбулаторних умовах, вдома у пацієнта або у громаді, де він проживає;
на первинному рівні медичної допомоги не потрібно буде складати індивідуальний план, якщо отримано направлення від сімейного лікаря.
Фінансування відбуватиметься у рамках програми медичних гарантій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ перевіряє встановлення інвалідності чоловікам - Ляшко
Відповідні зміни, як вважають у відомстві, дозволять пацієнтам не лише продовжити відновлення після виписки з лікарні, а й паралельно навчатися чи працювати. Це стосується саме амбулаторної реабілітації, яка надається поруч із домом.
"Якісна, безоплатна та доказова реабілітація, рівномірно доступна по всій країні, де б не знаходилась людина — наш топ пріоритет", – пояснили урядовці.
Впровадження монопослуги надасть можливість зробити реабілітаційну допомогу ще доступнішою для пацієнтів. Зокрема, це стосується тих, хто потребує лише одного виду терапії.
Інтеграція реабілітації на первинному рівні, як вважається, це крок до забезпечення безперервного реабілітаційного процесу та підвищення якості медпослуг у кожній громаді.
Відомство, як пояснило керівництво, й надалі розбудовує систему реабілітації, забезпечуючи її кваліфікованими кадрами та розвиваючи на рівні областей та громад: амбулаторна реабілітаційна допомога має стати доступною в селах, селищах та містах, як реабілітація в громадах.
У МОЗ дали алгоритм підтвердження автоматичного продовження терміну інвалідності. В Україні з першого січня 2025 року запровадили нову систему оцінювання повсякденного функціонування громадян.
Коментарі