Плоскостопість багато людей недооцінюють і часто не лікують. Буцім то не дуже страшно. Стопа в людини утримує рівновагу і зменшує тряску при ходьбі. Вона витримує велике навантаження, адже на неї тисне усе тіло. І якщо м'язи стоп слабшають, то починає змінюватися форма стопи. Її роботу починають виконувати інші суглоби. Від цього вони швидко "зношуються". Тому часто в молодих людей і болять ноги та спина.
"Плоскостопість виникає, коли дитина багато ходить по твердій рівній поверхні, — говорить ортопед Федір Лимарчук. — Корисно ходити на пальчиках, п'ятах або босоніж по піску, траві чи дрібних камінцях".
Також плоскостопість виникає від неякісного взуття. Має бути шкіряне, з невисоким каблуком, жорстким задником і супінатором. До 4 років не можна носити шльопанці. Лише туфлі чи босоніжки.
Щоб у дитини не розвинулася плоскостопість треба:
насипатиу плоский ящик рис, горох або квасолю. Нехай дитина там ходить.
вдома має ходити взута. Так п'ятка буде зафіксована. Стопа формуватиметься правильно, якщо міцні м'язи гомілки, стегна.
Малюк має постійно рухатися. Не важливо, що це — велосипед, лазіння по драбині чи гра з м'ячем. Коли працює вся нога — не буде плоскостопості.
Не купувати взуття більшого розміру. Стопа "плаватиме" в ньому. Якщо одягти від старшої дитини, притоптане взуття може зіпсувати здорову стопу.
Читайте також: Небезпечний продукт, який порушує розвиток дитячого мозку
"До 10 років можна вплинути на стопу. Далі кістки фіксуються. Плоскостопість може скривити хребет, зробити людину сутулою, - каже ортопед. - Якщо, що в дітей стесується край взуття - лікар підбере устілки під ніжку".
Коментарі