Представники уповноваженого ВРУ з прав людини здійснили моніторинговий візит до Одеського обласного центру психічного здоров'я, де сталася пожежа, що забрала життя семи осіб.
У 28 відділеннях лікування отримують близько тисячі пацієнтів із психічними розладами. Лікарня розміщена у старих корпусах XIX-ХХ ст., які поступово ремонтуються.
У процесі перевірки встановили факти, які можна оцінити як жорстоке поводження з пацієнтами.
"У відділенні №21 чоловіки скаржилися, що одна зі змін молодшого медперсоналу не дозволяє ходити до туалету вночі, а пацієнт П., який отримав перелом ноги, перебуваючи на лікуванні і з травня фактично прикутий до ліжка, стверджував, що його за неохайність б'є по обличчю і залякує санітарка. При цьому йому не забезпечено належного догляду – з'явилися пролежні на тілі. Призначене в травматології оперативне лікування не проведене", – йдеться у повідомленні на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Моніторингова група зазначила, що після пожежі у закладі, внаслідок якої загинули пацієнти і медсестра, вживаються заходи для гарантування безпеки. Однак на вікнах досі залишаються решітки, навіть у тих палатах, які виходять у закриті двори з високими парканами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали ймовірну причину смертельної пожежі в Одеській психлікарні
"Також неприємно здивував режим обмежень і тих пацієнтів, які перебувають на лікуванні за власною згодою. Вони не можуть виходити за межі відділень, день проводять в огороджених майданчиках на лавах і гумових шинах", – зауважили у відомстві.
Крім того, у відділенні №6 заходити до їдальні дозволено лише вишикувавшись строєм по п'ятеро осіб. До власних продуктів пацієнти мають доступ виключно у встановлений час о 10:00 та о 16:00.
Осередок пожежі, яка виникла в Одеській психіатричній лікарні, знаходився у господарчому приміщенні. Причина пожежі не пов'язана із несправністю обладнання. Про це сьогодні, 10 червня, повідомив заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Руслан Буханець під час брифінгу.
Коментарі