Український МОЗ не рекомендує використовувати російські препарати, особливо імунобіологічні. Питання набуло актуальності через випадок у Хмельницькому. Про це відомство написало на своїй сторінці у Facebook.
"4 вересня у міністерство надійшло повідомлення про черговий випадок правця у дитини. Цього разу дівчинка 7-річна Віка у Хмельницькому, яка не має жодного щеплення. Вона поранилася минулого четверга, але батьки не звернулися до лікарів. Надали першу допомогу самостійно. У міську лікарню її привезли тільки в понеділок в обід, коли почали проявлятися симптоми правця. Профілактичне щеплення після травми також не зробили", - розповіли у МОЗ.
У відомстві пишуть, що "увесь день до МОЗ надходили повідомлення щодо пошуків протиправцевої сироватки російського виробництва для цієї дитини, хоча імуноглобулін ввели дитині о десятій ранку".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 способів зараження правцем, про які мало хто знає
"У МОЗ є достатня кількість людського протиправцевого імуноглобуліну європейського виробництва. Він рекомендований для лікування правця основними міжнародними протоколами. Потрібну кількість імуноглобуліну направили у Хмельницький. Лікарям і батькам повідомили", - продовжують чиновники.
Вони підкреслюють, що препарати російського виробництва не зареєстровані в Україні, не мають ніякого міжнародного сертифікату якості, а також через відсутність офіційної дистрибуції у країні їх завозять протизаконно. Тому немає ніякої гарантії дотримання холодового ланцюга.
З початку року це вже сьомий випадок правця серед дітей. Жодна дитина, яка підхопила інфекцію, не була щеплена. Тому лікарі вкотре підкреслюють, що запобігти правецеві можна тільки за допомогою вакцинації.
Коментарі