Погане самопочуття виникає через невміння правильно вимірювати пульс. Для цього потрібні лише годинник і відчуття ритму.
Пульс слід вимірювати сидячи. Бо у положенні лежачи показники нижчі, а стоячи — вищі. У людей із переповненим сечовим міхуром і тих, хто палить, дані теж будуть підвищені.
Про це розповідає Єгор Тимощук, столичний кардіолог.
"Щоб не було помилок, не вимірюйте пульс відразу після прийому їжі та випитого алкоголю, — говорить лікар. — Також при гострому відчутті голоду, після важкої фізичної роботи або розумової праці, після масажу, душу, ванни, сексу".
Правила вимірювання:
1. Виміри пульсу роблять на зап'ясті або на сонній артерії.
2. Слід зручно сісти на крісло та спертися на спинку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найчастіші помилки при вимірюванні тиску
3. Ноги повинні стояти на підлозі рівно. Якщо їх схрестити або закинути одну на іншу, то показники можуть бути неточними.
4. Пальці тримати на пульсуючій вені і рахувати кількість ударів за хвилину. У здорової людини у спокої має бути 60–80 ударів. Менше 45 ударів за хвилину говорить про серцеву блокаду. Того й виникають слабкість, хронічна втома, а в запущеній формі — утворення тромбів у серці.
5. Частота 46–59 є ознакою порушення роботи щитовидної залози, а 81–100 — гіпертонічної хвороби.
Нагадаємо, для визначення пульсу корисні фітнес-браслети. Це пристрої, які одягають на руку. Мають вбудовані датчики, що відслідковують активність протягом дня. А саме: кількість кроків, спалені калорії, пульс, сон.
Мають бути на руці постійно, але не сильно стискати зап'ястя, щоб не залишалися сліди.
Коментарі