Хропіння є провісником більш небезпечного порушення, стверджують учені. Називається відхилення - апное. Воно заважає процесу сну і може спровокувати появу ще серйозніших проблем.
Саме хропіння супроводжується затримками дихання. Тобто людина хропе, а потім ніби захлинається повітрям, далі настає пауза, затримка дихання, і вона знову починає дихати. І така пауза дуже небезпечна, розповідає Радіо Максимум.
Отже, хропіння може бути сигналом, що у вас розвивається фізіологічне порушення, яке може привести до зупинки дихання уві сні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: При викривленій перетинці вночі посилюється хропіння
Одним з поширених способів лікування апное уві сні є спеціальна терапія. У цьому випадку людина спить зі спеціальним підключеним апаратом, який створює невеликий постійний позитивний тиск в дихальних шляхах. Тим самим забезпечується доступ повітря у дихальні шляхи. Такий прилад не просто запобігає апное, але і позитивно впливає на м'язи носоглотки.
Канадські спеціалісти розробили апарат, який запобігає хропінню і збирає дані під час сну. Він кріпиться під підборіддям і не заважає спати.
Нове пристосування працює за рахунок розкриття дихальних шляхів і запобігає западанню язика. Апарат можна синхронізувати зі смартфоном і на нього будуть передаватися дані під час сну. Так людина зможе не тільки позбутися хропіння, а й контролювати свої життєві процеси поки спить.
Коментарі